Ocieplenie stropu drewnianego

Budynek mieszkalny, szczególnie jeśli jest domem jednorodzinnym, będzie wymagał od nas bardzo dużo pracy, jeśli będziemy chcieli w komfortowych warunkach w nim mieszkać. Dlatego, jeśli jesteśmy właścicielami budynku, który nadaje się do generalnego remontu, to tym bardziej powinniśmy zweryfikować, jakie prace należy w nim wykonać, by później móc uniknąć wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek.

Tutaj przede wszystkim możemy mieć na uwadze ocieplenie stropu wełną mineralną. Firma Eko-izolacje stosuje także ocieplenie poddasza wełną Warszawa i okolice. Jest to naturalne, że bardzo dużo ogrzanego powietrza ucieka przez dach, w takim razie powinniśmy jak najszybciej zweryfikować, czy w naszym domu jednorodzinnym taki problem się pojawił, czy jednak nie. Na pewno trzeba przekonać się o tym, czy w ogóle taka izolacja znajduje się w naszym dachu, a także jeśli już jest to w jakim stanie.

Ocieplenie stropu drewnianego – sposoby

Rzeczywiście wiele osób jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat dopiero po przebytym sezonie grzewczym. Jeśli rzeczywiście ogrzewanie domu, nie przynosiło oczekiwanych skutków, to problem niekoniecznie może leżeć w instalacji ogrzewającej, chociaż tutaj też należy przyjrzeć się temu czynnikowi. Może okazać się, że raczej ocieplenie stropu drewnianego poprzez złą izolację nie jest na tyle efektywne, jakbyśmy tego chcieli. Sposobów na wykonanie ocieplenia, jest kilka. Do nich zalicza się chociażby to, żeby rzeczywiście skupić się na tym, by wybrać odpowiedni materiał, którym może być np. wełna mineralna, styropian lub specjalny granulat.

Warto w takim razie nie tylko sprawdzić, jaka forma będzie nam odpowiadać najbardziej i najlepiej też sprawdzi się w przypadku naszego budynku, ale również najlepszym, krokiem będzie zaproszenie doświadczonego fachowca do naszego domu, żeby tak naprawdę obejrzał w jakim stanie mamy strop i w jakiej kondycji jest izolacja jeżeli ją posiadamy. Najlepiej jest pomyśleć o takich materiałach, które na pewno będą lekkie. Wszelkie dodatkowe obciążenia stropu drewnianego, szczególnie jeśli ma on być jednocześnie podłożem dla użytkowego poddasza, są jak najmniej wskazane. Warto zapytać fachowca jaki rodzaj ocieplenia proponuje i jak będzie przebiegać cała realizacja związana z ocieplaniem stropu. Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do nas. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, iż sugerowanie się tym, co podpowie nam fachowiec mający bardzo duże doświadczenie, będzie bardzo rozsądnym krokiem.

Aby mieć pewność co do potrzeby i konieczności przeprowadzenia procesu ocieplania budynku, warto przeprowadzić wcześniej kontrolne badanie kamerą termowizyjną. Badanie takie pozwoli ustalić, czy mamy do czynienia ze stratami i ubytkami ciepła w budynku i czy warto i czy jest sens przeprowadzać ocieplanie.

Ocieplenie stropu drewnianego – zalety

Pewnie wiele osób zastanawia się jeszcze nad tym, jakie zalety niesie za sobą ocieplenie stropu drewnianego. Jeżeli będzie ono wykonane porządnie, to możemy spodziewać się zdecydowanie niższych kosztów ogrzewania w czasie sezonu jesiennego oraz zimowego. Ponadto nie będziemy musieli borykać się z nieefektywnym ogrzewaniem, ponieważ ciepłe powietrze przestanie nam uciekać na zewnątrz. Warto wybrać ocieplenie stropu drewnianego, które nam na pewno posłuży przez bardzo długi czas. Wtedy będziemy mieli pewność, że w tym temacie nie będą czekały na nas żadne remonty, które jak wiadomo łączą się ze sporymi wydatkami. Można sobie nawet bardzo szybko przekalkulować, ile pieniędzy wydamy przykładowo na ocieplenie stropu drewnianego, a ile byśmy wydawali, jeśli bylibyśmy zmuszeni do większego ogrzewania naszego budynku mieszkalnego, który nie byłby ciepłym miejscem, w czasie mroźnej zimy.

Zobacz także – Termomodernizacja Warszawa

Call Now Button
Facebook