Ocieplenie stropu drewnianego

Budynek mieszkalny, szczególnie jeśli jest domem jednorodzinnym, będzie wymagał od nas bardzo dużo pracy, jeśli będziemy chcieli w nim przebywać bez żadnych problemów z dodatkowymi opłatami, czy niespodziewanymi remontami, których przecież chcielibyśmy na pewno uniknąć. Dlatego, jeśli jesteśmy właścicielami budynku, który nadaje się do generalnego remontu, to tym bardziej powinniśmy zweryfikować, jakie prace należy w nim wykonać, by później móc uniknąć wszelkich nieprzyjemnych niespodzianek.

Tutaj przede wszystkim możemy mieć na uwadze ocieplenie stropu drewnianego. Jest to naturalne, że bardzo dużo ogrzanego powietrza ucieka przez dach, w takim razie powinniśmy jak najszybciej zweryfikować, czy w naszym domu jednorodzinnym taki problem się pojawił, czy jednak nie. Na pewno trzeba przekonać się o tym, czy w ogóle taka izolacja znajduje się w naszym stropodachu, który wykonany jest z drewna, a także jeśli już jest to w jakim stanie można o niej powiedzieć.

Ocieplenie stropu drewnianego – sposoby

Rzeczywiście wiele osób jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat dopiero po przebytym sezonie grzewczym. Jeśli rzeczywiście ogrzewanie domu, nie przynosiło oczekiwanych skutków, to problem niekoniecznie może leżeć w kotle, chociaż tutaj też należy przyjrzeć się temu czynnikowi. Może okazać się, że raczej ocieplenie stropu drewnianego poprzez izolację nie jest na tyle efektywne, jakbyśmy tego chcieli. Sposobów na wykonanie ocieplenia, jest bardzo dużo. Do nich zalicza się chociażby to, żeby rzeczywiście skupić się na tym, by wybrać odpowiedni materiał, którym może być zarówno wełna mineralna, styropian lub specjalny granulat.

Warto w takim razie nie tylko sprawdzić, jaka forma będzie nam odpowiadać najbardziej, ale również najlepszym, krokiem będzie zaproszenie fachowca do naszego domu, żeby tak naprawdę obejrzał w jakim stanie mamy drewno. Czy wszystkie bele oraz deski są zdrowe i nie trzeba ich wymieniać. Czasami będą one wymagały specjalnego wzmocnienia dodatkowymi deskami. Dopiero później przestrzenie pomiędzy dużymi belkami, będziemy mogli spokojnie wypełniać materiałem izolacyjnym, jaki już ostatecznie wybierzemy. Najlepiej jest pomyśleć o takich materiałach, które na pewno będą lekkie. Wszelkie dodatkowe obciążenia stropu drewnianego, szczególnie jeśli ma on być jednocześnie podłożem dla użytkowego poddasza, są jak najmniej wskazane. Zatem dobrym pomysłem może rzeczywiście okazać się wdmuchiwanie granulatu.

Ostateczna decyzja jednak zawsze należy do nas. Nie ma jednak żadnych wątpliwości, iż sugerowanie się tym, co podpowie nam fachowiec mający bardzo duże doświadczenie, będzie bardzo rozsądnym krokiem. Następnie na ocieplony stropodach, który był wykonany z drewna, z powodzeniem będzie można zastosować na przykład płyty wiórowe, które staną się podstawa podłogi. Może w końcu okazać się, że zechcemy później również zrobić pomieszczenia mieszkalne na poddaszu. W ten sposób zyskujemy sporo dodatkowych metrów kwadratowych, dzięki którym z powodzeniem, pomieścimy się z nawet liczniejszą rodziną, lub będziemy mogli sobie na poddaszu zrobić miejsce do wypoczynku, pracownię, bądź inne pomieszczenie, które na pewno będzie wykorzystane w sposób jak najbardziej godny.

Ocieplenie stropu drewnianego – zalety

Pewnie wiele osób zastanawia się jeszcze nad tym, jakie zalety niesie za sobą ocieplenie stropu drewnianego. Jeżeli będzie ono wykonane porządnie, to możemy spodziewać się zdecydowanie niższych kosztów ogrzewania w czasie sezonu jesiennego oraz zimowego. Ponadto nie będziemy musieli borykać się z nieefektywnym ogrzewaniem, ponieważ ciepłe powietrze przestanie nam uciekać na zewnątrz. Warto wybrać ocieplenie stropu drewnianego, które nam na pewno posłuży przez bardzo długi czas. Wtedy będziemy mieli pewność, że w tym temacie nie będą czekały na nas żadne remonty, które jak wiadomo łączą się ze sporymi wydatkami. Można sobie nawet bardzo szybko przekalkulować, ile pieniędzy wydamy przykładowo na ocieplenie stropu drewnianego, a ile byśmy wydawali, jeśli bylibyśmy zmuszeni do większego ogrzewania naszego budynku mieszkalnego, który nie byłby ciepłym miejscem, w czasie mroźnej zimy.

Call Now Button
Facebook