Ocieplenie domu szkieletowego

Dlaczego warto przeprowadzić ocieplenie domu szkieletowego? Osoby decydujące się na domy szkieletowe mogą być w pewnych momentach zaskoczone prostotą budowy, a także ekonomicznym wykorzystaniem zalet takiego budownictwa.

Domy szkieletowe powinny być ocieplane ze szczególną troską, ponieważ budowane są z innych materiałów niż tradycyjne budynki. Metody wznoszenia takich domów szkieletowych, ich konstrukcja oraz właściwości użytkowe są zupełnie inne w porównaniu do budynków murowanych. Mając to na względzie mogą one w dużo większym stopniu narażone być na utratę ciepła. Ucieczka ciepła to spory problem w takim przypadku, warto zatem zastanowić się nad wykonaniem ocieplenia i wdrożeniem izolacji termicznej, dającej ciepło w domu szkieletowym.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

To jednak ostatecznie proste rozwiązania i duża efektywność wynagradzają wejście w całkiem nowatorski temat. Ktoś może się obawiać, że mimo wszystko domy drewniane nie będą trzymały ciepła. Jest to jak najbardziej błędne myślenie. Przy odpowiedniej izolacji możemy zadbać o to, że zimne powietrze nie będzie wpadało do środka, natomiast ogrzane, ciepłe powietrze nie będzie uciekało nam na zewnątrz. Jest to jak najbardziej rozsądne i właściwie jedyne wyjście, aby przetrwać oszczędnie każdą zimę.

Metody ocieplania domów szkieletowych

Ocieplenie domu szkieletowegoOcieplenie domu szkieletowego może przebiegać w kilku sposobach i z zastosowaniem różnych materiałów i metod. Jedną z popularnych metod jest tradycyjny sposób, który opiera się przede wszystkim na izolowaniu domu przy pomocy wełny mineralnej. Do tego celu wykorzystuje się wełnę mineralną zwiniętą w rolkach, bądź też wełnę mineralną przyciętą w tak zwanych arkuszach, ale musi to być tylko taka wełna przeznaczona specjalnie do domów drewnianych. Jest to rzeczywiście ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ sam materiał nie zalicza się do wybitnie drogich.
Warto mieć na uwadze, że nie jest to najefektywniejszy sposób izolacji termicznej. W przypadku tej metody może zdarzać się niestety, że wilgoć zacznie przenikać do wnętrza. Można zatem rozważyć jeszcze inne metody ocieplania i zastosowanie innych materiałów.
Innym materiałem jeszcze, który stosuje się do ocieplania domów szkieletowych jest styropian wraz folią izolująca od wiatru i zabezpieczającą przed przenikaniem do ścian wilgoci.

 

 

Ocieplenie domu szkieletowego poprzez wdmuchiwanie izolacji

termomodernizacja WarszawaW odpowiedzi na zapotrzebowanie na jeszcze lepszą izolacje termiczną budynku, powstało innowacyjne rozwiązanie, nazywane eko izolacją. Ta metoda opiera się na wdmuchiwaniu izolacji w konkretne miejsca które chcemy ochronić przed zimnym powietrzem. Granulat wdmuchiwany pod odpowiednim ciśnieniem przynosi bardzo dobre rezultaty przy izolowaniu nawet najmniej dostępnych miejsc. Mianowicie takimi miejscami są zakamarki przy poddaszach. Niektóre osoby faktycznie mogą mieć spore wątpliwości co do tego, czy izolacja taką metodą jest prawdziwie efektywna. Na pewno można takę metoda ewentualnie jeszcze skontrolować za pomocą pomiarów wykonując badanie kamerą termowizyjną. W pierwszym przypadku, kiedy izolowalibyśmy pomieszczenie zwykłą wełną mineralną, to jednak mogą tworzyć nam się szczeliny, przez które uciekać może ciepło. A jeśli mamy do czynienia z drobnym granulatem, to takie szczeliny są dokładnie zasklepiane.

Dodatkowym atutem wyboru nowoczesnej izolacji jest to, że pomiędzy specjalnymi granulkami zachodzi cyrkulacja powietrza. Nie ma zatem mowy o tym, żeby gromadziła się tam wilgoć, której przecież i tak nikt nie chce. W końcu to jest nie tylko brak estetyki, ale również poważne problemy w budownictwie mieszkalnym. Ocieplenie domu szkieletowego powinno być przeprowadzone przez doświadczonych fachowców. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy nasz dom jest odpowiednio izolowany od zimna, to można przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną. Takie doświadczenie, koniecznie przeprowadzone w sezonie zimowym, może przynieść bardzo dużo danych. W ten sposób dowiadujemy się, w których miejscach izolacja jest kiepskiej jakości, a w których należy wykonać zupełnie nową izolację. Niestety wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest ona ważnym elementem szczególnie w domach jednorodzinnych.

Dokładność ma znaczenie

Warto także zadbać o solidne ocieplenie poddasza. Bardzo często stosuje się do tego wspominaną już wielokrotnie wełnę mineralną, która posiada wiele zalet. Ocieplenie poddasza wełną, oraz omawiane tu ocieplenie domu szkieletowego jak i wiele innych prac związanych z ociepleniami i termoizolacją, firma Eko-izolacje.pl realizuje z dużym doświadczeniem od wielu lat, kładąc nacisk na jakość i solidność.

Firma specjalizująca się w kładzeniu ekologicznych izolacji, czyli w postaci granulatu, posiadać powinna duże doświadczenie i wiedzę. Nie można również zapominać o tym, że wykorzystuje do tego celu specjalne urządzenia. Dzięki współpracy z Eko-Izolacje możemy być zatem pewni, że ocieplenie domu szkieletowego zostanie zrealizowane precyzyjnie i starannie. Chociaż trzeba nastawić się czasem także na nieco wyższe koszta związane z kładzeniem izolacji ekologicznej. Ale jeśli przeliczymy ilość i koszty zużywanej energii cieplnej przy braku izolacji, to często na zwrot pieniędzy nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Rocznie jesteśmy w stanie obniżyć koszty zużywanej energii cieplnej nawet o wiele procent. Czyż nie jest to zatem warte rozważenia? Po przeliczeniu i kalkulacji chyba nie powinniśmy mieć już żadnych wątpliwości, że jest to naprawdę bardzo opłacalna inwestycja. Skoro mamy mieć nie tylko cieplej w swoim domu, ale również mniej płacić za zużycie energii cieplnej.

Zatem jeśli nie chcemy przepłacać, a mądrze zainwestować na wiele lat, to izolacja przy pomocy granulatu, będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Call Now Button
Facebook Youtube