Ocieplenie domu szkieletowego

Osoby decydujące się na domy szkieletowe mogą być w pewnych momentach zaskoczone prostotą budowy, a także ekonomicznym wykorzystaniem zalet takiego budownictwa. Ponieważ na początku dom szkieletowy brzmi bardzo skomplikowanie.

To jednak ostatecznie proste rozwiązania i duża efektywność wynagradzają wejście w całkiem nowatorski temat. Ktoś może się obawiać, że mimo wszystko domy drewniane nie będą trzymały ciepła. Jest to jak najbardziej błędne myślenie. Przy odpowiedniej izolacji możemy zadbać o to, że zimne powietrze nie będzie wpadało do środka, natomiast ogrzane, ciepłe powietrze nie będzie uciekało nam na zewnątrz. Jest to jak najbardziej rozsądne i właściwie jedyne wyjście, aby przetrwać oszczędnie każdą zimę.

Ocieplenie domu szkieletowego może przebiegać w kilku sposobach. Nam najbardziej znany jest tradycyjny sposób, który opiera się przede wszystkim na izolowaniu domu przy pomocy wełny mineralnej. Do tego celu wykorzystuje się wełnę mineralną zwiniętą w rolkach, bądź też wełnę mineralną przyciętą w tak zwanych arkuszach. Jest to rzeczywiście ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ sam materiał nie zalicza się do wybitnie drogich.
Warto mieć na uwadze, że nie jest to najefektywniejszy sposób izolacji termicznej. Szczególnie jeśli zamierzamy ocieplić poddasze. Tam znajduje się wiele zakamarków, miejsc pod skosem, które ciężko wypełnić jest zbitym surowcem. W ten sposób przyczyniamy się niestety do powstawania szczelin, przez które wpada zimne powietrze i jednocześnie ucieka powietrze przez nas ogrzane. Izolacja została założona, ale cały czas jesteśmy w stanie odnotować pewien odsetek strat energii cieplnej. Oczywiście z dużą niekorzyścią dla nas i naszych rachunków za ogrzewanie.

Ocieplenie domu szkieletowego poprzez wdmuchiwanie izolacji

termomodernizacja WarszawaW odpowiedzi na zapotrzebowanie na jeszcze lepsze ogrzewanie, powstało innowacyjne rozwiązanie, nazywane eko izolacją. Ta metoda opiera się na wdmuchiwaniu izolacji w konkretne miejsca które chcemy ochronić przed zimnym powietrzem. Granulat wdmuchiwany pod odpowiednim ciśnieniem przynosi bardzo dobre rezultaty przy izolowaniu nawet najmniej dostępnych miejsc. Mianowicie takimi miejscami są zakamarki przy poddaszach. Niektóre osoby faktycznie mogą mieć spore wątpliwości co do tego, czy izolacja taką metodą jest prawdziwie efektywna. Na pewno mogą być spokojni o zaniżeni rachunków za ogrzewanie. W pierwszym przypadku, kiedy izolowalibyśmy pomieszczenie zwykłą wełną mineralną, czy tego chcemy czy nie, to jednak tworzą nam się szczeliny, przez które ucieka ciepło. A jeśli mamy do czynienia z drobnym granulatem, to takie szczeliny są dokładnie zasklepiane.

Dodatkowym atutem wyboru nowoczesnej izolacji jest to, że pomiędzy specjalnymi granulkami zachodzi cyrkulacja powietrza. Nie ma zatem mowy o tym, żeby gromadziła się tam wilgoć, której przecież i tak nikt nie chce. W końcu to jest nie tylko brak estetyki, ale również poważne problemy w budownictwie mieszkalnym. Ocieplenie domu szkieletowego powinno być przeprowadzone przez doświadczonych fachowców. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, czy nasz dom jest odpowiednio izolowany od zimna, to można przeprowadzić badanie kamerą termowizyjną. Takie doświadczenie, koniecznie przeprowadzone w sezonie zimowym, może przynieść bardzo dużo danych. W ten sposób dowiadujemy się, w których miejscach izolacja jest kiepskiej jakości, a w których należy wykonać zupełnie nową izolację. Niestety wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo jest ona ważnym elementem szczególnie w domach jednorodzinnych.

Dokładność ma znaczenie

Warto także zadbać o solidne ocieplenie poddasza. Bardzo często stosuje się do tego wspominaną już wielokrotnie wełnę mineralną, która posiada wiele zalet. Ocieplenie poddasza wełną Warszawa i okolice wykonuje Eko-izolacje.pl z dużym doświadczeniem od wielu lat, kładąc nacisk na jakość i solidność.

Firma specjalizująca się w kładzeniu ekologicznych izolacji, czyli w postaci granulatu, posiada wszystkie wymagane certyfikaty do tego celu. Nie można również zapominać o tym, że wykorzystują do tego celu specjalne urządzenia. Możemy być zatem pewni, że izolacja naszego domu szkieletowego zostanie zrealizowana precyzyjnie z bardzo dużą dokładnością. Chociaż trzeba nastawić się także na nieco wyższe koszta związane z kładzeniem izolacji ekologicznej. Ale jeśli przeliczymy ilość i koszty zużywanej energii cieplnej przy braku izolacji, izolacji wykonanej metodą tradycyjną, jak i również przy eko-izolacji, to wtedy najtaniej wyjdzie nam w ostatnim przypadku. Na zwrot pieniędzy nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Rocznie jesteśmy w stanie obniżyć koszty zużywanej energii cieplnej nawet o 30 procent. Czyż nie jest to bardzo dużo? Po przeliczeniu i kalkulacji chyba nie powinniśmy mieć już żadnych wątpliwości, że jest to naprawdę bardzo opłacalna inwestycja. Skoro mamy mieć nie tylko cieplej w swoim domu, ale również mniej płacić za zużycie energii cieplnej.

Zatem jeśli nie chcemy przepłacać, a mądrze zainwestować na wiele lat, to izolacja przy pomocy granulatu, będzie idealnym rozwiązaniem.

 

Call Now Button
Facebook