Ocieplenie stropu wełną mineralną

Czy warto przeprowadzić ocieplenie stropu wełną mineralną? Ocieplenie stropu jest niezwykle ważne. Często wiele osób nie za bardzo wie, jak należy podejść do kwestii jego ocieplenia i izolacji. Izolowanie tej części budynku mieszkalnego, jest niezwykle ważne, ze względu na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie straty ciepła z budynku. Jak ocieplić stron wełną mineralną? Na czym to polega? Czy warto docieplić budynek? Na te i inne pytania odpowiemy w tym wpisie. Zapraszamy do sprawdzenia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

ocieplenie stropu wełną mineralną Najczęściej nad ociepleniem stropu zaczynamy się zastanawiać, jeśli posiadamy dom do remontu, który dopiero będzie posiadać adaptowane poddasze.  W przypadku stropodachów można już wyjaśnić, że wymienia się zarówno stropodachy pełne, jak i również wentylowane. Stąd trzeba rozróżnić te dwa typy, by później wiedzieć w jaki sposób podejść do kwestii jego ocieplania. Pewnie wiele osób zastanawia się również nad tym, czym tak naprawdę wyróżnia się stropodach wentylowany. Chociaż zależy nam w głównej mierze na poddaszu użytkowym, to taki rodzaj stropodachu najczęściej stosowany jest właśnie w przypadku poddasza, na którym nie będzie się go użytkować jak mieszkanie piętro niżej.

Zatem ocieplenie i izolacja stropodachu wentylowanego polega na tym, że nad warstwą izolacyjną zostawia się przestrzeń, w której będzie mogła zbierać się para wodna. Ta z kolei będzie przepuszczana w kierunku poddasza, skąd bardzo szybko zostanie wypuszczona kolejno poza budynek. Dzięki temu zarówno mieszkanie znajdujące się pod stropodachem, jest odpowiednio wentylowane, a jeszcze dodatkowo pod żadnym pozorem nie można się obawiać tego, że pojawi się w budynku wilgoć, która w bardzo niesprzyjających warunkach mogła by przyczynić się do powstania grzyba.

Stropodach wentylowany a pełny

Żeby wiedzieć, czym dokładnie różni się stropodach wentylowany od pełnego, warto zobaczyć, jakie zalety niesie ze sobą ocieplenie stropodachu wentylowanego. Przestrzeń znajdująca się pomiędzy izolacją, a podłogą poddasza, jest wypełniona powietrzem, które ma temperaturę identyczną do tej, jaka panuje w danej chwili na zewnątrz. Jest to bardzo pomocne, ponieważ jeśli stropodach jednocześnie pełni funkcję dachu, dzięki temu pod nałożoną papą, nie będą tworzyły się żadne pęcherze powietrza, natomiast śnieg zalegający na dachu, nie będzie zamarzał. W takim razie nie musimy się obawiać, że na naszym suficie znajdziemy plamy związane z odwilżą. Ponadto para wodna, nie jest w stanie utrzymywać się zbyt długo w wolnej przestrzeni. Możemy zatem liczyć na to, że rzeczywiście bardzo szybko pozbędziemy się jakiegokolwiek prawdopodobieństwa tego, że wewnątrz budynku zgromadzi się jakakolwiek wilgoć.

Jeśli chodzi o stropy i ich ocieplanie, możemy wykonać ocieplenie stropu wełną mineralną sprzedawaną w specjalnych rolkach lub też wybrać całkowicie inna metodę ocieplenia – wdmuchiwanie wełny mineralnej z pomocą specjalnej maszyny.

>> Zobacz koniecznie naszą ofertę

Wełna mineralna do ocieplenia stropu budynku

Wełna mineralna staje się coraz bardziej popularnym materiałem stosowanym coraz szerzej w budownictwie. Ocieplenie stropu wełną mineralną zaleca się wykonać choćby wtedy, gdy pragniemy wykorzystać poddasze do różnego rodzaju celów. Coraz częściej poddasze zaczyna pełnić rolę dodatkowych pomieszczeń w budynku. Można je ogrodzić, tworzyć ściany GK lub po prostu nieużytkowe poddasze przeznaczyć na jakiś kącik do majsterkowania. Wykorzystanie wełny mineralnej i przeprowadzenie ocieplenia wełna mineralną może w takim wypadku mieć podwójne korzyści. Po pierwsze poprawnie wykonane ocieplenie będzie stanowiło dobra izolację termiczną.  Działanie to zabezpieczy nasz budynek przed utratami ciepła i przenikaniem chłodnego powietrza zwłaszcza w okresie zimowym, jesiennym i wczesno-wiosennym. Ponieważ dodatkowo wełna mineralna jest produktem niepalnym jest to kolejna korzyść która przekłada się na ochronę przez potencjalnym ogniem.

Wełna mineralna istnieje w rolkach ale także jako granulat do wdmuchiwania. Oczywiście wełna mineralna, która zostanie zaaplikowana poprzez wdmuchiwanie w specjalnym granulacie, tak naprawdę powinna być materiałem izolacyjnym wpuszczanym jedynie przez fachowców, mających do tego odpowiedni sprzęt. Dzięki temu wszystkie przestrzenie będą dokładnie wypełnione, bez możliwości pominięcia jakiekolwiek wolnej przestrzeni. Czy zainteresowało Cię ocieplenie stropu wełną mineralną ?

Wybór odpowiedniej metody ocieplania i doświadczonej firmy

Jeśli ktoś chociaż interesuje się nieco izolacjami, to na pewno już wie, że jest to bardzo ważne aby dokładnie wypełnić całą powierzchnię przeznaczoną do izolacj. Żadna przestrzeń nie może być wolna. W innym przypadku można spodziewać się tego, że właśnie w tym fragmencie gromadzić się będzie wilgoć. Oczywiście fachowcy powinni wykazywać się odpowiednim doświadczeniem. Warto mieć również na uwadze to, że nie zawsze będziemy musieli używać granulatu. Można również zastosować tradycyjną wełnę mineralną, która sprzedawana jest w specjalnych rolkach. Można zatem ją dokładnie wyłożyć, ponieważ w tym miejscu nie powinno być żadnych skosów.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki sposób powinniśmy wybrać, żeby ocieplenie stropu w naszym przypadku, było jak najbardziej udane, dobrze jest skonsultować to z firmą, której chcemy powierzyć realizację takiego zadania. Po ustaleniu szczegółów zamówić usługę ocieplenia stropu wełną mineralną u doświadczonej firmy. Doświadczony fachowiec oceni stan stropu, co pozwoli na dopasowanie odpowiedniego materiału izolacyjnego.

Warto wspomnieć jeszcze, że przed rozpoczęciem wszelkich prac związanych z ociepleniami stropu wełną mineralną i izolacją stropodachu, warto zamówić specjalistyczne badanie kamerą termowizyjną. Takie badanie zlecić można do wykonania w zimniejsze już dni czyli najlepiej jesienią, zimą lub wczesną wiosną. W tych okresach różnice temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz budynku są znaczne. Pozwoli to ustalić nieszczelność ewentualnej istniejącej już izolacji oraz pozwoli także zdecydować o podjęciu ewentualnych dalszych prac.

Ocieplenie poddasza

ocieplenie wełną mineralnąJeżeli nasz dom posiada poddasze użytkowe, warto zadbać o solidne ocieplenie poddasza wełną. Dobrze ocieplone poddasze spełni świetnie rolę pomieszczenia z którego będziemy mogli na co dzień korzystać, bez strat cieplnych. Konieczne jest fachowe podejście do tematu związanego z ociepleniem stropu wełną, aby uniknąć problemów dodatkowych kosztów ogrzewania. Firma Eko-Izolacje wykonuje od wielu lat profesjonalne usługi związane z ocieplaniem i termomodernizacją. W zakresie usług jest także wspomniane ocieplenie poddasza wełną Warszawa i okolice a także m.in. ocieplenie domu szkieletowego.

Ocieplenie stropu wełną mineralną ma kilka zalet, dlatego często chętnie się ją wybiera jako materiał izolacyjny. Przede wszystkim jest ona niepalna i posiada dobre właściwości izolacyjne. Poza tym jest dosyć lekka oraz elastyczna.

Tak jak już wspomniano. Zabezpieczenie stropu i ocieplenie stropu wełną mineralną, które zostanie przeprowadzone solidnie i fachowo, daje nam możliwość zaadoptowania poddasza. Nie musi ono już stać puste i zimne. Można równie dobrze stworzyć tam dodatkowe pokoje i cieszyć się ciepłem.

Warto także zapoznać się z informacjami dotyczącymi ocieplenia domu szkieletowego.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Mamy nadzieję, że udało nam się wyjaśnić temat ociepleń stropu wełną mineralną, w sposób jasny i zrozumiały. Zapraszamy do sprawdzenia naszych innych publikacji oraz do zapoznania się z naszą ofertą usług.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu. Sprawdź nasze realizację.

Życzymy ciepłych dni i nocy.

Call Now Button
Facebook Youtube