Solidna izolacja stropodachu

Izolacja stropodachu jest niezwykle ważna. Stropodach, który musi zostać poddany ociepleniu, na pewno dla wielu osób jest dużą zagadką, jak należy podejść do kwestii jego ocieplenia i izolacji. Izolowanie tej części budynku mieszkalnego, jest niezwykle ważne, ze względu na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie straty ciepła z budynku.

Izolacja stropodachuNajczęściej nad izolacją stropodachu zaczynamy się zastanawiać, jeśli posiadamy dom do remontu, który dopiero będzie posiadać adaptowane poddasze. Tutaj można już wyjaśnić, że wymienia się zarówno stropodachy pełne, jak i również wentylowane. Stąd trzeba rozróżnić te dwa typy, by później wiedzieć w jaki sposób przejdziemy do jego ocieplania. Pewnie wiele osób zastanawia się również nad tym, czym tak naprawdę wyróżnia się stropodach wentylowany. Chociaż zależy nam w głównej mierze na poddaszu użytkowym, to taki rodzaj stropodachu najczęściej stosowany jest właśnie w przypadku poddasza, na którym nie będzie się go użytkować jak mieszkanie piętro niżej. Zatem ocieplenie i izolacja stropodachu wentylowanego polega na tym, że nad warstwą izolacyjną zostawia się przestrzeń, w której będzie mogła zbierać się para wodna. Ta z kolei będzie przepuszczana w kierunku poddasza, skąd bardzo szybko zostanie wypuszczona kolejno poza budynek. Dzięki temu zarówno mieszkanie znajdujące się pod stropodachem, jest odpowiednio wentylowane, a jeszcze dodatkowo pod żadnym pozorem nie można się obawiać tego, że pojawi się w budynku wilgoć, która w bardzo niesprzyjających warunkach mogła by przyczynić się do powstania grzyba.

Żeby wiedzieć, czym dokładnie różni się stropodach wentylowany od pełnego, warto zobaczyć, jakie zalety niesie ze sobą ocieplenie stropodachu wentylowanego. Przestrzeń znajdująca się pomiędzy izolacją, a podłogą poddasza, jest wypełniona powietrzem, które ma temperaturę identyczną do tej, jaka panuje w danej chwili na zewnątrz. Jest to bardzo pomocne, ponieważ jeśli stropodach jednocześnie pełni funkcję dachu, dzięki temu pod nałożoną papą, nie będą tworzyły się żadne pęcherze powietrza, natomiast śnieg zalegający na dachu, nie będzie zamarzał. W takim razie nie musimy się obawiać, że na naszym suficie znajdziemy plamy związane z odwilżą. Ponadto para wodna, nie jest w stanie utrzymywać się zbyt długo w wolnej przestrzeni. Możemy zatem liczyć na to, że rzeczywiście bardzo szybko pozbędziemy się jakiegokolwiek prawdopodobieństwa tego, że wewnątrz budynku zgromadzi się jakakolwiek wilgoć.

Ocieplenie stropu wełną mineralną

Najlepszym rozwiązaniem na to, żeby wykonać ocieplenie stropu wełną mineralną wentylowanego, jest wpuszczenie granulatu do przestrzeni, która ma pełnić poziom izolacyjny w stropodachu. Oczywiście wełna mineralna sucha, która zostanie zaaplikowana w specjalnym granulacie, tak naprawdę powinna być materiałem izolacyjnym wpuszczanym jedynie przez fachowców, mających do tego odpowiedni sprzęt. Dzięki temu wszystkie przestrzenie będą dokładnie wypełnione, bez możliwości pominięcia jakiekolwiek wolnej przestrzeni. Jeśli ktoś chociaż interesuje się nieco izolacjami, to na pewno już wie, że jest to bardzo ważne. Żadna przestrzeń nie może być wolna, ponieważ w innym przypadku można spodziewać się tego, że właśnie w tym fragmencie gromadzić się będzie wilgoć. Oczywiście fachowcy powinni wykazywać się odpowiednim doświadczeniem, tylko w takiej sytuacji będą oni wiarygodni, że potrafią posługiwać się innowacyjnymi sposobami ocieplania. Warto mieć również na uwadze to, że nie zawsze będziemy musieli używać granulatu, chociaż faktycznie jest to jak najbardziej innowacyjna metoda ocieplania stropodachu, który posiada wentylację. Można również zastosować tradycyjną wełnę mineralną, która sprzedawana jest w specjalnych rolkach. Można zatem ją dokładnie wyłożyć, ponieważ w tym miejscu nie powinno być żadnych skosów. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki sposób powinniśmy wybrać, żeby ocieplenie stropodachu wentylowanego w naszym przypadku, było jak najbardziej udane, dobrze jest poprosić fachowca o konsultacje lub po prostu zamówić usługę ocieplenia u doświadczonej firmy. Dzięki temu fachowiec oceni stan stropodachu, co pozwoli na dopasowanie idealnego materiału izolacyjnego.

warto wspomnieć jeszcze, że przed rozpoczęciem wszelkich prac związanych z ociepleniami poddasza i izolacją stropodachu, warto zamówić specjalistyczne badanie kamerą termowizyjną. takie badanie zlecić można do wykonania w zimniejsze już dni czyli najlepiej jesienią, zimą lub wczesną wiosną, kiedy różnice temperatur w pomieszczeniu i na zewnątrz budynku są znaczne. Pozwoli to ustalić nieszczelność izolacji oraz pozwoli także zdecydować o podjęciu ewentualnych prac.

Ocieplenie poddasza wełną Warszawa

ocieplenie poddasza wełną mineralnąJeżeli nasz dom posiada poddasze użytkowe, warto zadbać o solidne ocieplenie poddasza wełną. Dobrze ocieplone poddasze spełni świetnie rolę pomieszczenia z którego będziemy mogli na co dzień korzystać, bez strat cieplnych. Konieczne jest jednak fachowe podejście do tematu związanego z ociepleniem poddasza wełną, aby uniknąć później problemów oraz większych kosztów związanych z kosztami ogrzewania. Firma Eko-izolacje wykonuje od wielu lat profesjonalne usługi związane z ocieplaniem i termomodernizacją. W zakresie usług jest także wspomniane ocieplenie poddasza wełna warszawa i okolice a także m.in. ocieplenie domu szkieletowego.

Ocieplenie stropu wełną mineralną ma kilka zalet, dlatego często chętnie się ją wybiera jako materiał izolacyjny. Przede wszystkim jest ona niepalna i posiada dobre właściwości izolacyjne. Poza tym jest dosyć lekka oraz elastyczna.

Tak jak już wspomniano, zabezpieczenie stropu i ocieplenie stropu wełną mineralną, które zostanie przeprowadzone solidnie i fachowo, daje nam możliwość zaadoptowania poddasza na własne cele. Nie musi ono już stać puste i zimne. Można równie dobrze stworzyć tam dodatkowe pokoje i cieszyć się ciepłem.

Warto także zapoznać się z informacjami dotyczącymi ocieplenia domu szkieletowego.

Call Now Button
Facebook