Izolacja stropodachu

Zazwyczaj decydując się na budowę swojego pierwszego domu, zwracamy uwagę w pierwszej kolejności na detale estetyczne. Na pewno wielu osobom podobają się domy z pięknymi dachami z wieloma załamaniami, lukarnami i wystającymi okienkami. Innymi wariantami konstrukcyjnymi są też stropodachy, czyli dachy płaskie. Stropodachy możemy podzielić na stropodachy wentylowane i niewentylowane, które powinniśmy solidnie zabezpieczyć oraz ocieplić, dlatego solidna izolacja stropodachu będzie bardzo dobrym krokiem.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Warto pomyśleć o stropodachu i jego dobrym ociepleniu, dlatego warto zastosować izolację stropodachu naszego budynku. Stropodach nie posiada żadnych skosów, jest to po prostu dach płaski. W przypadku gdy mamy do czynienia ze stropodachem wentylowanym, występuje tam przestrzeń pusta pomiędzy dwiema powłokami.Jeśli tylko zechcemy dokładnie przyjrzeć się domom jednorodzinnym, które posiadają stropodach, na pewno stwierdzimy, że akurat w tej kwestii architektura zrobiła duże postępy.

Na początku możemy martwić się, że posiadając stropodach, zarówno zimno i wilgoć będą przepływać do mieszkania wewnątrz. Faktycznie przy braku odpowiedniej izolacji możemy spodziewać się takiego efektu. Ale i na to jest rozwiązanie. Będzie wszystko zależeć od tego, czy zastosujemy skuteczną izolację stropodachu. Mimo, że stropodach na pierwszy rzut oka wydaje nam się całkowicie płaski, to w rzeczywistości musi posiadać niewielki spadek. Deszczówka, a także topniejący śnieg muszą w jakiś sposób spływać z dachu. Zalegająca woda przyniosłaby bardzo duże zniszczenia, a przede wszystkim przyczyniłaby się do powstania wilgoci.

Ocieplenie i izolacja stropodachu wentylowanego
Podczas budowy należy zachować stosowną przestrzeń pomiędzy izolacją od wilgoci, a izolacją od niskich temperatur. Nie obejdzie się również bez otworów wentylacyjnych. Aby stropodach idealnie spełniał swoje zadanie, powinien posiadać odpowiednie ocieplenie. Przenikanie niskich temperatur do wnętrza domu, na pewno nie będzie nikogo zadowalać. Minusem uciekania ciepłego powietrza na zewnątrz budynku, a także wpadania zimnego powietrza w środku, są bardzo wysokie koszta związane z ogrzewaniem domu.

Ocieplenie stropodachu wentylowanego w naszym domu

izolacja stropodachuPewnie niektóre osoby zastanawiają się w jaki sposób wykonuję się izolację stropodachu wentylowanego. Kiedyś takie zadanie nie należało do najprostszych. Na szczęście dzisiejsze techniki pozwalają na uzyskanie dobrego rezultatu, przy dużo mniejszym nakładzie pracy. Bardzo ciekawą techniką jest ocieplenie poprzez wdmuchiwanie wełny mineralnej. Jest to specjalny granulat z wełny mineralnej, który dzięki wdmuchiwaniu go za pomocą silnego strumienia powietrza, rozchodzi się w najdalsze zakątki stropodachu.

Metoda jest nieinwazyjna i jak już wcześniej wspomniano przynosi naprawdę fantastyczne rezultaty. Może dla zwykłego użytkownika ocieplenie stropodachu wentylowanego będzie skomplikowaną sprawą. Ponieważ trzeba zająć się wszystkimi odpowiednimi parametrami. Ale jeśli zlecamy to doświadczonym fachowcom, do których możemy mieć pełne zaufanie, to na pewno wszystkie parametry, takie jak grubość warstwy granulatu będą dokładnie wyliczone.

Specjaliści wykonujący ocieplenie, posiadając duże doświadczenie oraz wiedzę, na pewno zadbają aby izolacja stropodachu została wykonana w sposób profesjonalny i dokładny.

Czy konieczne jest ocieplenie i izolacja stropodachu ?

Rzeczywiście, generalnie stropodach jest elementem budynku, który będzie o wiele tańszy w wykonaniu niż spadzista połać dachowa. Jeśli już na pewno zdecydujemy się na takie rozwiązanie – nie możemy zapominać o jednej bardzo ważnej kwestii. Mianowicie o tym, żeby zostało przeprowadzone jego skuteczne ocieplenie. Stropodach taki wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada wolną przestrzeń pomiędzy warstwą izolacji termicznej, a warstwą izolacji przeciw zawilgoceniu. W ten sposób możliwa jest stała cyrkulacja powietrza. W praktyce oznacza to, że bez najmniejszego problemu można zadbać również o to, by wszelka wilgoć jaka ewentualnie dostanie się pod stropodach, natychmiast była osuszana. Kwestie te przemawiają za tym więc aby izolacja stropodachu została koniecznie wykonana.

Izolacja stropodachu wykonana przez specjalistów

Ocieplenie i izolacja stropodachu jak już wspomniano, powinna być wykonana fachowo i dokładnie. Warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy mają za sobą już wiele tego typu realizacji i wiedza ile i jaki materiał użyć do przeprowadzenia ocieplenia, oraz jak przeprowadzić cały proces aby był skuteczny ale jak najmniej inwazyjny.

Wdmuchiwanie granulatu nie może odbywać się bez żadnej kontroli. Pracownicy powinni na bieżąco sprawdzać rozkład i grubość granulatu. Tak by została jeszcze stosowna wolna przestrzeń pomiędzy granulatem, a górną warstwą stropodachu.

Coraz więcej firm zaczyna przekonywać się do tego, że wełna mineralna w granulacie jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem. Nie dość, że efektywnie wypełnia zaplanowaną przestrzeń i dociera do wszystkich zakamarków, to dodatkowo możemy być pewni odpowiedniej cyrkulacji powietrza. A w takich miejscach jest to niezwykle ważne. Ponieważ dzięki przepływowi powietrza do naszego mieszkania nie będzie wchodziła wilgoć i pleśń. A jak wiadomo są to dość uporczywe problemy, z którymi ciężko się uporać.

Call Now Button
Facebook Youtube