Izolacja stropodachu

Zazwyczaj decydując się na budowę swojego pierwszego domu, zwracamy uwagę w pierwszej kolejności na detale estetyczne. Na pewno wielu osobom podobają się domy z pięknymi dachami z wieloma załamaniami, lukarnami i wystającymi okienkami. Innymi wariantami konstrukcyjnymi są też stropodachy, czyli dachy płaskie. Stropodachy możemy podzielić na stropodachy wentylowane i niewentylowane, które powinniśmy solidnie zabezpieczyć oraz ocieplić, dlatego solidna izolacja stropodachu będzie bardzo dobrym krokiem. Zapraszamy do sprawdzenia naszego wpisu na temat izolacji stropodachu.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Warto pomyśleć o stropodachu i jego dobrym ociepleniu, dlatego warto zastosować izolację stropodachu naszego budynku. Stropodach jest to przegroda płaska, położona na samej górze budynku, stanowiąca dach i pełniąca także rolę stropu. W przypadku gdy mamy do czynienia ze stropodachem wentylowanym, występuje tam przestrzeń pusta pomiędzy dwiema powłokami, nad warstwą izolacji. Na początku możemy martwić się, że posiadając stropodach, zarówno zimno i wilgoć będą przepływać do mieszkania wewnątrz. Ciśnienie we wspomnianej przestrzeni, powinno zapobiegać takim zjawiskom, eliminując parę wodną. Ważna jest jednak też odpowiednia termoizolacja i przy jej braku różne mogą być tego efekty. Ale i na to jest rozwiązanie. Wszystko będzie zależeć od tego, czy zastosujemy skuteczną izolację stropodachu i jakie wybierzemy materiały, oraz jak izolacja zostanie położona i jaka będzie jej ostateczna grubość.

Ocieplenie i izolacja stropodachu wentylowanego

Podczas budowy należy zachować stosowną przestrzeń pomiędzy izolacją od wilgoci, a izolacją od niskich temperatur. Nie obejdzie się również bez otworów wentylacyjnych. Aby stropodach idealnie spełniał swoje zadanie, powinien posiadać odpowiednie ocieplenie o odpowiedniej grubości. Przenikanie niskich temperatur do wnętrza domu, na pewno nie będzie nikogo zadowalać.

Izolacja stropodachu przeprowadzana jest najczęściej poprzez wycięcie w dachu specjalnego otworu technologicznego, przez który wprowadzany jest wąż wdmuchujący izolacyjny granulat z wełny mineralnej lub celulozy. Warstwa materiału ocieplającego wprowadzana jest równomiernie i jednolicie pokrywa całą powierzchnię.

izolacja stropodachuWarto jest skonsultować się ze specjalistami, czy w naszym budynku potrzeba jest przeprowadzić izolację stropodachu wentylowanego, a jeśli izolacja jest to w jakim jest stanie. Dzisiejsze technologie pozwalają na uzyskanie dobrego rezultatu, przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów i metod ocieplania. Dziś do ociepleń budynków stosuje się często wdmuchiwanie granulatu celulozy lub wdmuchiwanie wełny mineralnej. Jest to specjalny granulat z wełny mineralnej, który dzięki wdmuchiwaniu go za pomocą silnego strumienia powietrza, rozchodzi się w najdalsze zakątki stropodachu.

Metoda jest nieinwazyjna i jak już wcześniej wspomniano przynosi naprawdę fantastyczne rezultaty. Może dla zwykłego użytkownika ocieplenie stropodachu wentylowanego będzie skomplikowaną sprawą. Ponieważ trzeba zająć się wszystkimi odpowiednimi parametrami. Rekomendujemy zlecić doświadczonym fachowcom. Najlepiej takim do których możemy mieć pełne zaufanie. Wybierając taką opcję, na pewno wszystkie parametry, takie jak grubość warstwy granulatu będą dokładnie wyliczone. Gwarantujemy, że takie działanie jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Specjaliści wykonujący ocieplenie, posiadając duże doświadczenie oraz wiedzę, na pewno zadbają aby izolacja stropodachu została wykonana w sposób profesjonalny i dokładny. Dobiorą także odpowiednie materiały.

Czy wato przeprowadzić ocieplenie i izolację stropodachu ?

Jeśli już na pewno zdecydujemy się na takie rozwiązanie – nie możemy zapominać o jednej bardzo ważnej kwestii. Mianowicie o tym, żeby przeprowadzić jego skuteczne ocieplenie. Jak już wspomniano w przypadku stropodachu wentylowanego, to stropodach taki wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada wolną przestrzeń pomiędzy warstwą izolacji termicznej, a warstwą izolacji przeciw zawilgoceniu. W ten sposób możliwa jest stała cyrkulacja powietrza. W praktyce oznacza to, że bez najmniejszego problemu możemy zadbać w naszych pracach również o to, by wszelka wilgoć jaka ewentualnie dostanie się pod stropodach, natychmiast była osuszana. Natomiast wdmuchiwanie równomierne materiału izolacyjnego z zachowaniem odpowiedniej grubości i dokładności ułożenia granulatu, pozwoli na wykonanie dobrej izolacji termicznej.

Izolacja wykonana przez specjalistów

izolacja stropodachuOcieplenie i izolacja stropodachu jak już wspomniano, powinna być wykonana fachowo i dokładnie. Warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy mają za sobą już wiele tego typu realizacji. W temacie ociepleń jednak niepodważalnym punktem jest doświadczenie.

Wdmuchiwanie granulatu nie może odbywać się bez żadnej kontroli. Fachowcy powinni na bieżąco sprawdzać rozkład i grubość granulatu. Tak by została jeszcze stosowna wolna przestrzeń pomiędzy granulatem, a górną warstwą stropodachu.

Coraz więcej osób zaczyna przekonywać się do tego, że wełna mineralna w granulacie jest naprawdę doskonałym rozwiązaniem. Nie dość, że efektywnie wypełnia zaplanowaną przestrzeń i dociera do wszystkich zakamarków, to dodatkowo możemy być pewni odpowiedniej cyrkulacji powietrza. A w takich miejscach jest to niezwykle ważne. Ponieważ dzięki przepływowi powietrza do naszego mieszkania nie będzie wchodziła wilgoć i pleśń. A jak wiadomo są to dość uporczywe problemy, z którymi ciężko się uporać.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi innymi publikacjami oraz realizacjami, a w razie dodatkowych pytań, zachęcamy do kontaktu.

Call Now Button
Facebook Youtube