Badanie kamerą termowizyjną

Badanie za pomocą profesjonalnej kamery termowizyjnej.
Kontrola termowizyjna ucieczek ciepła, przecieków z instalacji wodnej, przeciążenia instalacji elektrycznej.

Wdmuchiwanie izolacji skuteczna i nowoczesna metoda ocieplenia.
Profesjonalna termomodernizacja obiektów.
Poprawa wadliwej izolacji bez demontażu płyt K/G.

Izolacja stropodachów wentylowanych Warszawa.
Posiadamy ogromne doświadczenie ocieplenia stropu, stropodachu i dachu.
Gwarancja skutecznej izolacji cieplnej metodą wdmuchiwania.

Skontaktuj się z nami:
Tel: 510-748-343 / 516-610-612

skutecznieSKUTECZNIE  profesjonalnie PROFESJONALNIE ekologicznie EKOLOGICZNIE

Badanie kamerą termowizyjną

Profesjonalne badanie kamerą termowizyjną – Jako firma zajmująca się ocieplaniem budynków i badaniem anomalii termicznych proponujemy Państwu przeprowadzenie badania termowizyjnego.

Obserwując obiekty na ekranie profesjonalnej kamery termowizyjnej możemy zlokalizować niepożądane zjawiska termiczne:

 • ucieczka ciepła z budynku,
 • występowanie mostków termicznych,
 • brak ciągłości izolacji,
 • nieszczelność okien, drzwi i bram,
 • przecieki z instalacji wodnej, 
 • przeciążenia instalacji elektrycznej.
Badanie kamerą termowizyjną

alarm 2 iconUWAGA:

Badanie kamerą termowizyjną wykonywane jest w czasie sezonu grzewczego (od jesieni do wczesnej wiosny) przy odpowiedniej minimalnej różnicy temperatur otoczenia zewnętrznego oraz wnętrza budynku. Różnica ta powinna wynosić ok 12-15°C.

Pozostałe badania termowizyjne urządzeń, maszyn, instalacji elektrycznych, bezpieczników, wyłączników, szaf elektrycznych i sterowniczych, instalacji elektrycznej na połączeniach i lokalizacja przeciążenia przewodów elektrycznych czy innych punktów wadliwie podłączonych lub skorodowanych itp. wykonujemy w ciągu całego roku.

Wykonujemy badania kamerą termowizyjną na terenie Warszawy i okolic, zarówno na zlecenia osób prywatnych jak również spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, firm przemysłowych i medycznych.

Szacunkowe koszty badania termowizyjnego budynków można przedstawić następująco:

 • Indywidualne lokale mieszkalne i usługowe: 350 zł
 • Dla domków jednorodzinnych (o pow. użytkowej do 150 m2): 450 zł
 • Dla domków jednorodzinnych wolnostojących, bliźniaczych i w zabudowie szeregowej (o powierzchni użytkowej od 150 m2): od 500 zł
 • Budynki wielorodzinne (w zależności od ilości mieszkań) do 100 lokali, cena za lokal ok 150 zł/lokal, szacunkowo od 1500 zł za całość budynku (bez poszczególnych lokali)

Pozostałe obiekty:

 • Budynki wielorodzinne, duże, nietypowe o skomplikowanym kształcie i niemieszkalne – wg wyceny indywidualnej
 • Obiekty komercyjne i użyteczności publicznej – wg wyceny indywidualnej
 • Małe lokale usługowe i obiekty sportowe – wg wyceny indywidualnej

Podane ceny obejmują zapis zdjęć i raportu w wersji elektronicznej oraz dostarczenie badania termowizyjnego pocztą e-mail. Przy wydruku termogramów raportu w kolorze na papierze A4, koszt to 5,00 zł/strona.

Ceny za badania inne niż budowlane ustalane są indywidualnie w zależności od stopnia złożoności obiektów do zdjęć oraz samych pomiarów, jak i złożoności raportu po badaniach oraz terminu i miejsca realizacji.

Lokalizacja wycieków z instalacji wodnej i badanie przeciążenia instalacji elektrycznej wg wyceny indywidualnej.

OFERTA SPECJALNA

Koszt badania kamerą termowizyjną wykonanego przez naszą firmę może być częściowo zwrócony w przypadku zlecenia nam prac naprawczych izolacji.

Badanie kamerą termowizyjną – Termowizja Warszawa

Badanie kamerą termowizyjną – Termowizja Warszawa – nasza przewaga nad konkurencją !

To co powoduje naszą przewagę nad konkurencją jest fakt, że w przypadku wykrycia złego stanu izolacji cieplnej budynków i mieszkań, wykrycia braku ciągłości izolacji, określenie miejsc ucieczki ciepła przez przegrody budowlane, wiemy jak poprawić termoizolacyjność budynku.
Termomodernizacją nasza firma zajmuje się od 2010 roku.

Po analizie wykonanych uprzednio zdjęć termograficznych budynku, wykonaliśmy wiele modernizacji instalacji i źródeł ciepła. Przeprowadziliśmy już około 600 dociepleń poddaszy stropodachów ,dachów i innych przegród budowlanych

Nasze prace powodują znaczne oszczędności wydawanych pieniędzy przez naszych klientów na ogrzewanie pomieszczeń. A latem skutecznie chronią przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń.

Dlaczego wykonuje się badanie kamerą termowizyjną ?

Kamera termowizyjna jest to specjalistyczne urządzenie, służące do bezinwazyjnego sprawdzania i rejestrowania promieniowania cieplnego różnego rodzaju obiektów jak np. maszyny, urządzenia, instalacje elektryczne, czy budynki.

Wykorzystywana jest także w budownictwie, głównie do sprawdzania szczelności izolacji termicznej oraz wykrywania niekorzystnych zjawisk i mostków termicznych. Mostki termiczne to takie miejsca, w których mogą występować problemy z izolacją cieplną poprzez utraty energii cieplnej, w wyniku np. uszkodzeń badanego obiektu lub przy braku ciągłości izolacji termicznej, albo też nieszczelnych oknach lub drzwiach. Mostki termiczne mogą też prowadzić bezpośrednio do problemów z zawilgoceniem, tworzeniem się pleśni lub grzybów, są to więc zjawiska bardzo niekorzystne. Wykonując badanie kamerą termowizyjną tego typu problemy, mogą zostać skutecznie namierzone a następnie wyeliminowane w wyniku dalszych prac.

Dzięki przeprowadzonemu badaniu z pomocą specjalistycznej kamery termowizyjnej możliwe jest także wykrycie wycieków z instalacji CO i CW co jest nieocenione w przypadku analizy szczelności wykonanej lub istniejącej już instalacji, oraz podczas przeprowadzania cyklicznych kontroli, które dzięki przeprowadzonemu badaniu kamerą termowizyjną, szybko mogą wykazać nieszczelności i problemy w działającej instalacji.

Wykorzystanie kamery termowizyjnej.

badanie kamerą termowizyjnąBadanie kamerą termowizyjną może być również wykorzystywane do wykrywania różnego rodzaju problemów w przemysłowych i domowych instalacjach elektrycznych i mechanicznych. Mogą pomóc w wykryciu ich usterek i problemów np. przeciążeń, zanim spowodują one poważną awarię.

Oczywiście kamera termowizyjna nie może „widzeć” przez ściany, ale dzięki przeprowadzonemu badaniu z zastosowaniem kamery termowizyjnej można wykryć rzeczy, które podczas normalnej kontroli nie zostałyby wykryte, gdyż nie byłyby po prostu widoczne. W takich przypadkach dopiero obraz termowizyjny jest w stanie pokazać i oszacować problem, a to pozwala następnie na podjęcie dalszych decyzji o eliminacji danego problemu i zastosowaniu odpowiednich metod i czynności.

Kiedy przeprowadzić badanie kamera termowizyjną ?

Należy także podkreślić, że pomiary termowizyjne dotyczące budynków, powinny być przeprowadzane w sezonie grzewczym, czyli pomiędzy jesienią a wczesną wiosną. Mamy wówczas do czynienia z odpowiednio minimalnymi różnicami temperatur na zewnątrz i wewnątrz budynku wynoszącymi ok 12-15 stopni Celsjusza, co pozwoli na sprawne przeprowadzenie pomiaru. Gdy mamy do czynienia z instalacjami elektrycznymi, maszynami i urządzeniami, takie badanie można wykonywać przez cały rok.

Bardzo ważne jest też to, aby posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu badań kamerą termowizyjną oraz umiejętność poprawnego odczytywania wyników takich pomiarów. Dużym plusem badania kamerą termowizyjną jest to, że pomiar może zostać zapisany w formie elektronicznej, co może pomóc w szczegółowej analizie pomiaru.

Zobacz jak ważna jest także izolacja stropodachu oraz ocieplenie stropu wełną mineralną

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Likwidując mostki termiczne, powodujące straty ciepła, możemy skuteczność obecnej izolacji zwiększyć do około 30%.

POPRAWA IZOLACJI AKUSTYCZNEJ

Skuteczne wygłuszenie akustyczne budynku dzięki wykonanemu ociepleniu. Izolowanie od hałasów z otoczenia zewnętrznego.

agsdi-sun-2

OCHRONA PRZED NAGRZEWANIEM

Wykonane izolacje skutecznie chronią latem przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku.

Call Now Button
Facebook Youtube