Witamy wszystkich
zainteresowanych
ociepleniem poddasza
i stropodachu wentylowanego

zobacz więcej

Wykonujemy ocieplenie poddasza oraz
ocieplenie stropu drewnianego

zobacz więcej

Przykładowe dokumentacje fotograficzne z izolacji i ociepleń wykonanych przez EKO-IZOLACJE

zobacz więcej
Ocieplenie stropodachu wentylowanego


Ocieplenie stropodachu wentylowanego

Już nie od dziś wiadomo, że skandynawskie metody budowania domów są jednymi z nie tylko najbardziej ekologicznych, ale również najbardziej ekonomicznych. Mimo, że się mówi iż Szkoci są mistrzami w oszczędzaniu, to akurat w kwestii stawiania domów, przykład powinniśmy brać przede wszystkim ze Skandynawów. Dlatego też jeśli tylko mamy taką okazję zastosować proponowaną metodę w naszym domu, nie powinniśmy się za długo nad tym zastanawiać.

Jedną z technik wziętych właśnie z tamtych krajów jest wykorzystanie ekologicznych materiałów do ocieplenia budynku mieszkalnego. Dzięki temu można bardzo tanio ocieplić poddasze, a także inne elementy w naszym budownictwie. Pewnie teraz się zastanawiacie w jaki sposób wygląda izolacja stropodachu wentylowanego i docieplenie poddasza oraz ocieplenie stropodachu wentylowanego. Przede wszystkim we wskazane miejsca są wdmuchiwane specjalne granulki, które są znane pod nazwą Ekofiber. Jest to materiał, który ma bardzo dużą przewagę nad innymi tradycyjnymi materiałami, które niestety nie sięgają w najdalsze zakamarki. Natomiast wpuszczony granulat idealnie dociera w każde miejsce, z którym nie radzą sobie pozostałe materiały izolacyjne. Na pewno jest to już bardzo duża zaleta tej skandynawskiej technologii. A przecież to jeszcze nie wszystko.

Ocieplenie stropodachu wentylowanego - Postaw na Ekofiber

Gdy interesować będzie nas ocieplenie stropodachu wentylowanego, to w tej sytuacji także opłaca się postawić na Ekofiber. Firma Eko-izolacje wykonuje wdmuchiwanie izolacji Ekofiber. Największe pozytywne cechy zauważymy już po pierwszym sezonie grzewczym. Izolacja przed zimnem naszego domu przyniesie zaskakująco pozytywne skutki. Będziemy mogli zaoszczędzić na energii do ogrzewania budynku, ponieważ wytworzone ciepło w końcu przestanie wydostawać się na zewnątrz. A właśnie ten problem był przyczyną naszych kolosalnych rachunków za gaz bądź opał. Ostatnią zaletą o jakiej należy tutaj wspomnieć jest przede wszystkim ekologiczny styl życia.

Proponowane materiały izolacyjne są w stu procentach atestowane i nie szkodzą środowisku naturalnemu. Jest to najważniejsza cecha, na którą skupiają się przede wszystkim osoby ceniące życie zgodnie z naturą i również blisko przyrody. Jeśli chcesz zatem profesjonalnie podejść do kwestii docieplania i planujesz ocieplenie stropodachu wentylowanego to skontaktuj się z Eko-izolacje

Materiały w ociepleniach stropodachów

Wśród tradycyjnych materiałów nadających się do ocieplenia stosuje się również styropian. Jest to metoda generalnie dość  tania oraz często stosowana. Warto jednakże zwrócić uwagę na to, że chcą porządnie ocieplić nasz domu a w szczególności stropodach lub dach, to takie materiały mogą nie koniecznie się sprawdzić. Zatem co zrobić? Jakie mamy do dyspozycji inne innowacyjne metody? Nie powinniśmy lekceważyć rozwiązań w przypadku ociepleń stropodachów wentylowanych przy pomocy granulatu celulozowego. Tworzywo to jest powszechnie wykorzystywane przez specjalistów od dociepleń i fachowcy mają pewność, że te niewielkie granulki dotrą w każdą szczelinę ocieplanej połaci. 
 
Do dyspozycji specjalistów zajmujących się nowoczesnymi technologiami ocieplającymi jest oczywiście granulat wełny celulozowej EKOFIBER. To materiał który jest wprowadzany z dużym pędem powietrza, dzięki czemu rozprowadza się go szybko i komfortowo w najdalsze zakamarki. Jeżeli nadal są  wątpliwości, czy bardzo wysokie rachunki to sprawa braku izolacji cieplnej stropodachu, to na pewno warto zainteresować się oraz wykonać profesjonalne badania termowizyjne Warszawa, co pozwoli szybko określić specjalistom ile ciepła pozostaje wewnątrz budynku, a ile będzie ubytków termicznych które należałoby zniwelować. Jeżeli pomiar tego typu na badaniu termowizyjnym wyjdzie z niekorzystnie, to rozsądnym rozwiązaniem będzie profesjonalna izolacja stropodachu wentylowanego lub zwykłego, w zależności jaki posiadamy. Stropodach, to oczywiście płaski dach który usytuowany jest zamiast poddasza użytkowego.
 
Stropodach jest dachem bardzo tanim do zrealizowania. Zawsze też istnieje możliwość dobudowania kolejnego piętra w naszym budynku jeśli zajdzie taka potrzeba. Należy oczywiście koniecznie pamiętać o tym, że tego typu dach przyczynia się niestety do zdecydowanie szybszej ucieczi ciepła. Nie jest to jednakże problem nie do rozwiązania. Wszystko można załatwić stosując nowoczesne ocieplenie stropodachu przy pomocy wykwalifikowanej i fachowej ekipy i zastosowaniu ekologicznych materiałów ocieplających.


23 kwietnia 2015
lista wpisów | poprzednia | następna


galeria stropodachy ocieplenie