Zastanawiasz się nad tym jak skutecznie wykonać izolacje ścian Twojego domu? Jak się okazuje masz dwie możliwości, a mianowicie możesz ocieplić swoje ściany od zewnątrz lub od wewnątrz. W zależności od tego, który wariant wybierzesz możemy zaproponować Ci różne materiały i techniki ocieplania. Zapraszamy do wpisu, gdzie poruszymy temat z zakresu ocieplenie ścian.

Ocieplanie ścian wewnętrznych domu to skuteczny sposób na zmniejszenie utraty ciepła z domu przez jego ściany. Izolację ścian wewnętrznych można wykonać z różnych materiałów, z których wszystkie działają w celu zmniejszenia ilości energii cieplnej, która przedostaje się przez ściany domu. W rzeczywistości, instalując izolację na ścianach wewnętrznych domu, możesz zmniejszyć ilość energii uciekającej do ścian zewnętrznych o około 16 do 25%!

Tym samym właściwa izolacja ścian spowalnia przepływ ciepła, które ucieka z domu zimą i do domu latem. Dzięki odpowiedniej izolacji możesz zmniejszyć zapotrzebowanie na system ogrzewania i chłodzenia oraz znacznie zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach za energię.

Jak możesz sprawdzić obecną izolację ścian?

Zanim zaczniesz ulepszać izolację swoich ścian, musisz dowiedzieć się, jaki jej rodzaj już masz, jeśli w ogóle. Aby to zrobić, wybierz ścianę w pobliżu nieogrzewanego miejsca, takiego jak garaż lub piwnica. Wyłącz zasilanie i zdejmij osłonę gniazda elektrycznego na jednej z tych ścian. Za pomocą latarki zerknij do wnętrza ściany przez szczeliny wokół puszki. Mimo że jest to mała przestrzeń, powinieneś być w stanie zobaczyć izolację, jeśli taka istnieje. Spróbuj wyciągnąć mały kawałek, abyś mógł określić, jaki to rodzaj i grubość. Pamiętaj, że fakt, że pierwsza sprawdzana ściana jest izolowana, nie oznacza, że wszystkie ściany w domu są zaizolowane, dlatego ważne jest, aby sprawdzić wiele ścian.

Zobacz także: Jak pozbyć się kuny z poddasza? Najlepszy sposób

Jakie materiały są najlepsze do użycia?

Istnieje wiele różnych rodzajów izolacji, ale niektóre działają lepiej w ścianach niż inne. Jeśli izolujesz istniejący dom, zaleca się izolację wdmuchiwaną. Tę izolację musi założyć specjalista, który dysponuje specjalnym wyposażeniem niezbędnym do jej prawidłowego montażu. Izolacja wdmuchiwana świetnie sprawdza się w trudno dostępnych miejscach lub o nieregularnych kształtach, dlatego dobrze sprawdza się przy ścianach.

Innym rodzajem izolacji, który sprawdzi się w istniejących domach jest mata z włókna szklanego. Na szczęście ten rodzaj izolacji można zamontować bez pomocy fachowca. Po prostu zmierz materiał izolacyjny i umieść go między słupkami ściennymi bez ściskania maty.

Jeśli jednak budujesz nowy dom i nadal zastanawiasz się, jak ocieplić ściany, zaleca się wypróbowanie ocieplenia metodą wdmuchiwania. Można ją też zastosować jako dodatkową formę izolacji. Najczęściej stosuje się ją przy murach wielowarstwowych i konstrukcjach szkieletowych. Poprzez odpowiednią gęstość nie osiada i zabezpiecza konstrukcję drewnianą przed degradacją biologiczną. Skutecznie chroni przed gryzoniami. Ponadto posiada doskonałe parametry akustyczne, co zostało potwierdzone badaniami. Można ocieplać ściany tą metodą poprzez wypełnianie pustej przestrzeni w ścianach lub wykonując dodatkową przestrzeń przy pomocy zabudowy z płyt g/k.

Ile będzie kosztować instalacja izolacji ścian wewnętrznych w Twoim domu?

Ogólnie rzecz biorąc, izolacja ścian wewnętrznych jest bardziej opłacalną metodą izolacji domu niż izolacja ścian zewnętrznych.

Jeśli masz ograniczony budżet, izolacja ścian wewnętrznych jest mądrym wyborem, aby zmniejszyć ciepło uciekające przez wewnętrzne ściany domu, zwiększając efektywność energetyczną domu i zmniejszając wydatki na ciepło w domu.

Ocieplenie ścian – Projekt, wymiary, materiały

Decydujące parametry do doboru jak najlepszej opcji ocieplenia Twojego domu to między innymi powierzchnia jego ścian i materialy, które zostały wykorzystane do jego budowy. Projekt i rozmiar domu oraz materiał, który wybierzesz do izolacji ścian wewnętrznych, wpłyną na koszt całego projektu izolacji ścian wewnętrznych. Jednak warto pamiętać o tym, że zazwyczaj im droższy jest material, na który się zdecydujemy tym lepsze są jego parametry. Co za tym idzie oczywiście przekłada się to na jakość izolacji, a tym samym daje nam dodatkowe oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Koszty będą zależeć od rodzaju izolacji i technologii jej wykonania

Pamiętaj, że koszty izolacji ścian wewnętrznych będą obejmować cenę materiałów izolacyjnych, a także koszty profesjonalnej robocizny przy montażu izolacji w Twoim domu.

Podsumowując, materiały izolacyjne będą stanowić znaczącą część ceny całego projektu ocieplenia Twojego domu, podczas gdy profesjonalna instalacja ocieplenia będzie stanowić około połowę ceny. Jednak równie istotna może okazać się metoda, na którą się zdecydujemy. Najbardziej nowoczesna i opłacalna wydaje się być technika wdmuchiwania odpowiednich surowców izolacyjnych w pustą przestrzeń w ścianie.

Zainstalowanie wewnętrznej izolacji ścian w domu obniży poziom ciepła, które ucieka przez ściany domu, zwiększy efektywność energetyczną i obniży rachunki za ogrzewanie domu. Izolacja ścian wewnętrznych jest bardzo korzystnym krokiem do zainstalowania skutecznej izolacji w całym domu!

Najlepsze izolacje to Eko-izolacje!

Dzięki stosowaniu najnowszej technologii wdmuchiwania izolacji firma Eko-izolacje daje gwarancje najwyzszej jakości wykonania w możliwie najniższej cenie. Już nie musisz się martwić o swój budżet! Metoda ta stanowi nowoczesną technikę izolacyjną, która pozwala na znaczące oszczędności zużytej energii i niezmiernie tanią, a zarazem szybką technikę na ocieplanie ścian budynków. Opiera się ona na wdmuchaniu granulatu celulozy, wełny czy też innych włókien o dobrych parametrach izolacyjnych w pustą przestrzeń, znajdującą się w ścianie. Można z powodzeniem ocieplać w taki sposób nie tylko ściany budynków, ale także stropodach, poddasze, ściany szczelinowe, jak również podłogę, która jest osadzona na legarach.

Firma Eko-izolacje wykonuje najlepsze wdmuchiwane izolacje na rynku. Jeśli zależy Ci na tym, żeby ocieplenie ścian było:

  • Solidnie wykonane;
  • Miało wysoki stosunek jakości do ceny;
  • Dawało ciepło w całym domu;
  • Przetrwało całe wasze życie;
  • Zastosowanie najnowszych technologii wdmuchiwania izolacji ściennych.

Nie powinniście dłużej zastawiać się nad wyborem odpowiedniego wykonawcy. Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Mamy nadzieję, że obecnie ocieplenie ścian nie stanowi dla Ciebie tajemnic. Zapraszamy do zapoznania się z innymi publikacjami i naszą ofertą.

Pozdrawiamy
Zespół Eko-Izolacje Warszawa

Call Now Button
Facebook Youtube