Ocieplenie poddasza we własnym domu

Wszelkie zmiany we własnym domu, potrzebują odpowiedniego przygotowania się do tego. Identycznie będzie w sytuacji, kiedy zdecydujemy się na to, by wykonać ocieplenie poddasza. Najczęściej spotykamy się z takimi warunkami, kiedy to dom jest już postawiony, i przeznaczono go od dawna do remontu. Wtedy tym bardziej należy podejść do wykonania izolacji, z jeszcze większym rozmysłem. Na pewno nie należy pod żadnym pozorem działać pochopnie, inaczej takie prace remontowe nie przydadzą się kompletnie do niczego.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Na początku należy ocenić stan poddasza, a także sprawdzić pozostałe izolacje. Należy dokładnie zastanowić się nad tym, jaki tym izolacji będzie nas najbardziej interesował. Przynajmniej kilka sposobów jest, które można z powodzeniem zastosować przy izolowaniu dachu. Do nich zalicza się między innymi układanie styropianu, chociaż z powodzeniem można stwierdzić, że jest to technika, która odchodzi do lamusa. Dlatego warto mimo wszystko skupić się na innych sposobach, które zagwarantują nam doskonałe i skuteczne ocieplenie poddasza. Jeśli nasz budynek posiada stropodach, konieczna będzie solidna izolacja stropodachu.

Materiały w ociepleniu poddasza

ocieplenie stropodachu wentylowanegoJednym z ciekawych sposobów jest ocieplenie poddasza wełną. Przy zakupie tego surowca, koniecznie trzeba pamiętać, by się wełna wyróżniała jak najlepszym współczynnikiem świadczącym o izolacji. Im współczynnik lambda będzie niższy, tym lepsze wełna mineralna posiada właściwości. Dobrym pomysłem jest na pewno to, żeby przed przystąpieniem ostatecznych prac, przekonać się, czy na pewno żadne miejsce na poddaszu, nie posiada już izolacji. Niezwykle ważną zasadą jest właśnie to, żeby koniecznie poddasze w każdym centymetrze swojej powierzchni na pewno posiadało szczelną izolację.
Inaczej niestety ocieplenie poddasza, nie będzie miało większego sensu, co przyczyni się do tego, że straty ciepła będą bardzo mocno zauważalne. A przecież tego właśnie chcemy uniknąć w procesie, kładzenia wełny mineralnej. Oczywiście wełna mineralna, nie jest jedynym surowcem, jaki sprzyja temu, by zwiększyć efektywność ogrzewania swojego budynku mieszkalnego. W końcu teraz technologia idzie mocno do przodu.

W związku z tym, jeśli poszukujemy innego rozwiązania, warto pomyśleć o granulacie. Jest to specjalny granulat wykonany ze styropianu, który jest wstrzykiwany pod ciśnieniem. Na pewno największą zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim to, że ocieplenie poddasza jest jak najbardziej efektywne, ponieważ drobinki dostają się nawet do najdalszych zakamarków i szczelin pod dachem. Podczas wykonywania izolacji cieplnej, dużą uwagę musimy skupić również na tym, jaka będzie grubość tej warstwy. W takim razie przekonamy się o tym, że im bardziej dom ma być energooszczędny, tym ta warstwa ma być grubsza. Oczywiście bez przesady. Zatem nie powinna ona przekroczyć grubości około 40 centymetrów. Natomiast standard mieści się w granicach około 30 centymetrów.

Kolejnym aspektem, o jakim należy koniecznie pamiętać, jest przede wszystkim, to by utrzymać również na poddaszu odpowiednią wentylację. Jeśli nie zachowamy tego elementu, to możemy spodziewać się tego, że w tych miejscach będzie gromadzić się wilgoć, a co za tym idzie, również pojawić może się grzyb. Z takimi rzeczami niestety bardzo ciężko jest walczyć. W takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak dopilnować tego, by pod żadnym pozorem nie doszło do nieprzyjemnych incydentów. Jeśli sami nie zamierzamy pod żadnym pozorem podejmować się kładzenia takich izolacji na swoim poddaszu, to rzeczywiście lepiej jest nie kombinować.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie poproszenie o to, by taką pracę wykonali fachowcy z dużym doświadczeniem. Będą wiedzieli, nie tylko takie rzeczy, jakie najlepsze okażą się w naszym przypadku wełny mineralne, lub inne techniki, które pozwolą na to, by ocieplenie poddasza było skuteczne. Niezwykle ważnym aspektem jest dokładność wykonania. Ponieważ wtedy rzeczywiście możemy liczyć na to, że izolacja posłuży nam przez wiele lat. Natomiast koszty inwestycji nam się zwrócą bardzo szybko. Szczególnie w czasie sezonu grzewczego.

Przeczytaj również – Termomodernizacja Warszawa

Call Now Button
Facebook Youtube