Wykonanie ocieplenia poddasza

Remontując swój dom, pewnie prędzej czy później zaczynamy zwracać dużą uwagę na to, że trzeba coś zrobić z fantem zbyt mało efektywnego ogrzewania centralnego. Najczęściej winy oczywiście szukamy w samym piecu lub opale. Rzeczywiście w wielu przypadkach zbyt drogiego ogrzewania podczas sezonu zimowego trzeba okazuje się, że winien jest przestarzały system centralnego ogrzewania, bądź też bardzo mało kaloryczny opał. Jednak warto także zwrócić aspekt na nieco inne okoliczności. Mianowicie warto zwrócić uwagę na to, że czasami winne może być kiepskie ocieplenie poddasza budynku. Wtedy ciepło gromadzone wewnątrz domu nie jest odpowiednio izolowane. Dlatego też bardzo szybko ucieka.

Jak sprawdzić, czy nasz budynek spotkał właśnie tego typu problem. Najłatwiej jest sprawdzić poprzez specjalistyczne badanie termowizyjne Warszawa. Wystarczy, że zaprosimy fachowców do swojego domu, z odpowiednim sprzętem, oczywiście wyłącznie podczas sezonu zimowego. Po potwierdzeniu, że w pomieszczeniach zostaje za mały procent ciepła, należy zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu. Trafnym wyjściem będzie na pewno ocieplenie poddasza. Do wyboru mamy co najmniej kilka technik. Wśród nich wymienimy na przykład sposób tradycyjny, czyli ocieplanie poddasza przy pomocy wełny mineralnej. Jednak warto również zastanowić się nad innowacyjnymi metodami, które proponowane są przez ekipy idące z duchem czasu. Mianowicie jest do strefy poddasza wdmuchiwany specjalny granulat, którego zaletą jest dotarcie do każdego zakamarka.

Warto zatem mieć na uwadze to, że często pod samym dachem panują różne skosy i załamania. W tych miejscach niezwykle ciężko jest usadowić na przykład wielkie elementy wełny mineralnej. Natomiast granulat dotrze do nawet minimalnej szparki. Ponadto takie ocieplenie poddasza ma korzystny wpływ na cyrkulację powietrza. W ten sposób na pewno nie będziemy się obawiać rozwoju pleśni i wilgoci w naszym domu. A jak wiadomo tego typu problemy są naprawdę bardzo trudne do rozwiązania. I pojawienie się za jednym razem zawilgocenia, może przyczynić się do to wieloletniej walki z grzybami.

Ocieplenie poddasza – Podsumowanie

Może rzeczywiście ta metoda docieplenia jest nieco droższa od tradycyjnych rozwiązań, ale z pewnością można liczyć jednocześnie na lepsze wyniki. Przede wszystkim mniej ciepła będzie uciekało na zewnątrz, oraz wpadające ciepło z zewnątrz przez specjalne kanały wentylacyjne, zdąży odpowiednio wyrównać temperaturę do tej panującej w środku pomieszczenia. Dobrze jest mieć na uwadze również to, że do wyboru mamy różnego rodzaju granulat. Wśród nich znajdziemy między innymi EKOFIBER, czyli granulat wełny celulozowej. Ale jeśli ktoś ma takie życzenie, to może zdecydować się także na granulat z wełny kamiennej. Na pewno dużo lżejszy będzie granulat styropianowy. Klient sam ocenia, jakie rozwiązania pasują mu najbardziej. A w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze może doradzić się doświadczonych specjalistów. Jedno jest pewne, ocieplenie poddasza jak również ocieplenie stropodachu wentylowanego budynku przyniesie dużo niższe rachunki za ogrzewanie już w najbliższym sezonie zimowym.

Call Now Button
Facebook