Wykonanie ocieplenia poddasza

Izolacja stropodachuRemontując swój dom, pewnie prędzej czy później zaczynamy zwracać dużą uwagę na to, że trzeba coś zrobić ze zbyt mało efektywnym ogrzewaniem.. Najczęściej winy oczywiście szukamy w samym piecu lub opale. Rzeczywiście w wielu przypadkach zbyt drogiego ogrzewania podczas sezonu zimowego trzeba okazuje się, że winien jest przestarzały system centralnego ogrzewania, bądź też bardzo mało kaloryczny opał. Jednak warto także zwrócić aspekt na nieco inne okoliczności. Mianowicie warto zwrócić uwagę na to, że czasami winne może być wadliwe ocieplenie poddasza budynku. Wtedy ciepło gromadzone wewnątrz domu nie jest odpowiednio izolowane. Dlatego też bardzo szybko ucieka. Warto może zatem przemyśleć wykonanie ocieplenia poddasza.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Jak sprawdzić, czy nasz budynek spotkał właśnie tego typu problem. Najłatwiej jest sprawdzić poprzez specjalistyczne badanie kamerą termowizyjną. Wystarczy, że zlecimy usługę i zaprosimy fachowców z odpowiednim sprzętem do badań termowizyjnych do swojego domu, oczywiście wyłącznie podczas sezonu zimowego, ewentualnie późną jesienią lub wczesną wiosną. Po potwierdzeniu, że w pomieszczeniach zostaje za mały procent ciepła, należy zastanowić się nad rozwiązaniem tego problemu. Okazać się zatem może że konieczne będzie ocieplenie stropu wełną mineralną lub ocieplenie całego poddasza. Do wyboru mamy co najmniej kilka technik. Wśród nich wymienimy na przykład sposób tradycyjny, czyli ocieplenie poddasza wełną Warszawa. Jednak warto również zastanowić się nad innowacyjnymi metodami, które proponowane są przez ekipy idące z duchem czasu. Mianowicie do strefy poddasza wdmuchiwany jest specjalny granulat, którego zaletą jest dotarcie do każdego zakamarka.

Warto zatem mieć na uwadze to, że często pod samym dachem panują różne skosy i załamania. W tych miejscach niezwykle ciężko jest usadowić na przykład wielkie elementy wełny mineralnej. Natomiast granulat dotrze do nawet minimalnej szparki. Ponadto takie ocieplenie poddasza ma korzystny wpływ na cyrkulację powietrza. W ten sposób na pewno nie będziemy się obawiać rozwoju pleśni i wilgoci w naszym domu. A jak wiadomo tego typu problemy są naprawdę bardzo trudne do rozwiązania. I pojawienie się za jednym razem zawilgocenia, może przyczynić się do to wieloletniej walki z grzybami.

Ocieplenie poddasza – Podsumowanie

Może rzeczywiście ta metoda docieplenia jest nieco droższa od tradycyjnych rozwiązań, ale z pewnością można liczyć jednocześnie na lepsze wyniki. Przede wszystkim mniej ciepła będzie uciekało na zewnątrz, oraz wpadające ciepło z zewnątrz przez specjalne kanały wentylacyjne, zdąży odpowiednio wyrównać temperaturę do tej panującej w środku pomieszczenia. Dobrze jest mieć na uwadze również to, że do wyboru mamy różnego rodzaju granulat. Wśród nich znajdziemy między innymi EKOFIBER, czyli granulat wełny celulozowej. Ale jeśli ktoś ma takie życzenie, to może zdecydować się także na granulat z wełny kamiennej. Na pewno dużo lżejszy będzie granulat styropianowy. Klient sam ocenia, jakie rozwiązania pasują mu najbardziej. A w razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze może doradzić się doświadczonych specjalistów. Jedno jest pewne, ocieplenie poddasza jak również ocieplenie stropu wełną mineralną  przyniesie dużo niższe rachunki za ogrzewanie już w najbliższym sezonie zimowym.

Zobacz również – Izolacja stropodachu

Call Now Button
Facebook Youtube