Jak sprawdzić szczelność izolacji ?

Czy wiesz że szczelność izolacji jest niezwykle ważna? Kupiłeś dom, lub właśnie jesteś w trakcie remontowania starego mieszkania. Najczęściej momentem na sprawdzenie swojej trafności w inwestycję w kwestii utrzymania ciepła, jest mieszkanie w czasie zimy. Wtedy mogą wyjść na jaw wszystkie niedoskonałości świeżo nabytej nieruchomości.

ZAPOZNAJ SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ

Jeśli mieszkanie w czasie zimy sprawuje się bez zarzutu, to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Jednak bywa tak, szczególnie w starszym budownictwie, że musimy wykonać pewne poprawki związane z izolacją cieplną, abyśmy mogli być naprawdę zadowoleni z mieszkania. Jeśli coś nie „gra” w czasie sezonu zimowego, to najczęściej mamy problem dotyczący izolacji budynku. Niekiedy jest ona wykonana źle lub uległa uszkodzeniu z różnych przyczyn i nie spełnia dobrze swojej roli, a czasami nawet w niektórych miejscach w ogóle jej nie ma. Powinniśmy więc dokładnie sprawdzić stan izolacji budynku
Chyba nie trzeba mówić jak poważne są konsekwencje, kiedy zabraknie dobrej izolacji termicznej w budynku mieszkalnym i kiedy izolacja stropodachu naszego domu nie spełnia zadania. Przede wszystkim jesteśmy narażeni na ciągły dyskomfort związany z niskimi temperaturami panującymi w środku domu. Co prawda działa ogrzewanie centralne lub gazowe, ale niestety nieszczelna izolacja termiczna przepuszcza ciepło i przyczynia się jeszcze dodatkowo do wpadania zimnego powietrza do środka. W związku z tym nasze ogrzewanie jest bardzo nieefektywne. W takim domu funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. Nie mówiąc już o tym, że jeśli mamy wciąż zimno.

Rezultaty nieszczelnej izolacji

Kolejnym aspektem jeśli chodzi o rezultat nieszczelnej izolacji cieplnej, może być otrzymywanie wyższych rachunków za ogrzewanie. Nie tylko zwiększenie kosztów sezonie grzewczym, ale również brak odpowiednich rezultatów, których moglibyśmy się rzeczywiście spodziewać mając dobra izolacje termiczną. Jak rozwiązać problem? Jak sprawdzić szczelność izolacji w naszym domu ? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okaże się badanie kamerą termowizyjną. Najlepiej jest je wykonać właśnie zimą, późna jesienią lub wczesną wiosną. Wtedy mamy pewność ile rzeczywiście zostaje ciepła w budynku mieszkalnym, a ile z niego ucieka. Obraz z kamery termowizyjnej nie tylko może potwierdzić nieszczelną izolację termiczną, ale również dokładnie wskaże, które miejsca wymagają poprawki.

W przypadku istniejącej ale nie spełniającej z różnych przyczyn swojego zadania izolacji, firma Eko-izolacje zastosować może poprawę wadliwej izolacji.

Zobacz także ocieplenie stropu wełną mineralną oraz ocieplenie poddasza wełną Warszawa

Wykonanie badania kamerą termowizyjną

Badania kamerą termowizyjną, może przyczynić się do rozwiązania kosztownego problemu raz na zawsze. Po skontaktowaniu się z fachowcami wykonującymi tego typu badania, w końcu nabieramy pewności, że są one nam potrzebne. Dzięki nim możemy wykryć także wiele innych zagrożeń jak i defektów naszego budynku. Do takich wad zalicza się między innymi problemy związane z instalacją elektryczną. Jeśli z naszego domu notorycznie ucieka ciepłe powietrze, będziemy mogli stwierdzić, czy mamy nieszczelne poddasze, czy może jednak drzwi i okna. Zweryfikujemy także występowanie mostków termicznych.

Jak możemy zapoznać się z wynikami badań termowizyjnych? Przede wszystkim mamy do czynienia z raportem w wersji elektronicznej. Klient zyskuje fotografie swojego budynku, wraz z dokładnymi zaznaczeniami, w których miejscach dochodzi do ucieczki ciepłego powietrza, a w jakich rejonach mieszkania izolacja idealnie zdaje egzamin.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kartą realizacji.

Call Now Button
Facebook Youtube