Jak sprawdzić szczelność izolacji ?

Kupiłeś sobie dom, lub właśnie jesteś w trakcie remontowania starego mieszkania. Najczęściej momentem na sprawdzenie swojej trafności w inwestycję, jest mieszkanie w czasie zimy. Wtedy mogą wyjść na jaw wszystkie niedoskonałości świeżo nabytej nieruchomości.

Jeśli mieszkanie w czasie zimy sprawuje się bez zarzutu, to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Jednak zwykle bywa tak, szczególnie w starym budownictwie, że musimy nanieść jeszcze bardzo dużo poprawek, abyśmy mogli być naprawdę zadowoleni z mieszkania. Natomiast koszty związane z funkcjonowaniem budynku, nie powinny przyczyniać się do zapożyczania się w bankach lub u rodziny i znajomych. Jeśli coś nie „gra” w czasie sezonu zimowego, to najczęściej mamy do czynienia z kiepską izolacją budynku mieszkalnego. Niekiedy jest ona wykonana bardzo źle lub nieszczelnie, a czasami nawet w niektórych miejscach w ogóle jej nie ma. Powinniśmy wiec dokładnie sprawdzić w jakim stanie jest także izolacja stropodachu budynku
Chyba nie trzeba mówić jak poważne są konsekwencje, kiedy zabraknie dobrej izolacji termicznej w budynku mieszkalnym i kiedy izolacja stropodachu naszego domu nie jest szczelna. Przede wszystkim jesteśmy narażeni na ciągły dyskomfort związany z niskimi temperaturami panującymi w środku domu. Co prawda działa ogrzewanie centralne lub gazowe. Ale niestety nieszczelna izolacja termiczna przepuszcza ciepło i przyczynia się jeszcze dodatkowo do wpadania zimnego powietrza do środka. W związku z tym nasze ogrzewanie jest bardzo nieefektywne. W takim domu funkcjonowanie jest bardzo utrudnione. Nie mówiąc już o tym, że jeśli mamy wciąż zimno, to łatwiej jest się rozchorować, a nasza ogólna odporność pozostawia wiele do życzenia.

Kolejnym aspektem jeśli chodzi o rezultat nieszczelnej izolacji cieplnej, będzie otrzymywanie bardzo wysokich rachunków za ogrzewanie. Nie tylko bardzo dużo nas będzie kosztować cały sezon grzewczy, ale również nie mamy z tego powodu odpowiednich rezultatów, których moglibyśmy się rzeczywiście spodziewać. Jak rozwiązać problem? Jak sprawdzić szczelność izolacji w naszym domu ? W końcu istnieje cień prawdopodobieństwa, że wcale nie mamy kłopotu z izolacją, ale raczej z centralnym ogrzewaniem, lub może zakupiliśmy bardzo nisko kaloryczny węgiel. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem okażą się badania kamerą termowizyjną Warszawa. Najlepiej jest je wykonać właśnie zimą. Wtedy mamy pewność ile rzeczywiście zostaje ciepła w budynku mieszkalnym, a ile z niego ucieka. Obraz z kamery termowizyjnej nie tylko może potwierdzić nieszczelną izolację termiczną, ale również dokładnie wskaże, które miejsca wymagają poprawki.

W przypadku istniejącej ale nie spełniającej z różnych przyczyn swojego zadania izolacji, firma Eko-izolacje zastosować może poprawę wadliwej izolacji.

Zobacz także ocieplenie stropu wełną Warszawa oraz ocieplenie poddasza wełną Warszawa

Wykonaj badanie kamerą termowizyjną

Badania kamerą termowizyjną Warszawa, dla niektórych właścicieli mieszkań mogą wydawać się dość drogim wydatkiem. Często nawet doszukują się w tej inwestycji po prostu wyrzucenia pieniędzy w błoto. Nic bardziej mylnego. Mianowicie trzeba spojrzeć na straty finansowe jakie ponosimy każdego roku, poprzez nieefektywne ogrzewanie. W ten sposób może dojdziemy do wniosku, że takie badanie może przyczynić się do rozwiązania kosztownego problemu raz na zawsze. Po skontaktowaniu się z fachowcami wykonującymi tego typu badania, w końcu nabieramy pewności, że są one nam bardzo potrzebne, Dzięki nim możemy wykryć także wiele innych zagrożeń jak i defektów naszego budynku. Do takich wad zalicza się między innymi przeciążenia instalacji wodnej, jak i również instalacji elektrycznej. Jeśli z naszego domu notorycznie ucieka ciepłe powietrze, będziemy mogli stwierdzić, czy mamy nieszczelne poddasze, czy może jednak drzwi i okna. Zweryfikujemy także występowanie mostków termicznych.

Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje kwestia, ile musimy wydać pieniążków na takie badanie. Zaraz przekonamy się o tym, że koszt badania zwróci nam się po jednym sezonie grzewczym, w którym izolacja będzie działała już prawidłowo i zostanie ona odpowiednio rozłożona. Mianowicie za jeden dom jednorodzinny zapłacimy od 300 do 4000 złotych. Natomiast budynki użytkowe o większej powierzchni i bardziej skomplikowanej kubaturze, będą wyceniane indywidualnie. Co się dokładnie kryje w podanych cenach? Przede wszystkim mamy do czynienia z raportem w wersji elektronicznej. Klient zyskuje fotografie swojego budynku, wraz z dokładnymi zaznaczeniami, w których miejscach dochodzi do ucieczki ciepłego powietrza, a w jakich rejonach mieszkania izolacja idealnie zdaje egzamin.

Nie ma niczego lepszego niż szukanie przyczyny naszych problemów. Ponieważ możemy starać się w jakiś sposób zastanawiać się, jak radzić sobie z negatywnymi efektami. Okazuje się jednak, że zwalczając raz a dobrze przyczynę wszystkich kłopotów, nie musimy już przez resztę życia borykać się z pewnym dyskomfortem. W przypadku sprawdzania szczelności izolacji domu jednorodzinnego ta reguła sprawdza się dosłownie wyśmienicie. W związku z tym nie powinniśmy mieć jakichkolwiek wyrzutów, że zamiast kupować lepszego opału na zimę, inwestujemy w badania kamerą termowizyjną Warszawa. Nie musimy szukać żadnej firmy zajmującej się takimi usługami blisko swojego miejsca zamieszkania. Ponieważ firma z Warszawy podejmuje się zleceń praktycznie w całej Polsce. Najważniejsze jest jedynie cierpliwe poczekanie na termin realizacji.

Call Now Button
Facebook