Pojęcie termomodernizacja budynków jest coraz bardziej powszechne i coraz częściej słyszy się o termomodernizacji. Co to właściwie jest i dlaczego coraz częściej się o tym mówi? Termomodernizacja budynków, to przede wszystkim zabezpieczenie domów przed utratą ciepła. Jej głównym, docelowym zadaniem jest zmniejszenie zużycia energii cieplnej, która potrzebna jest do ogrzania całego budynku oraz do podgrzania wody. Termomodernizacja szczególnie przydaje się w dużych budynkach mieszkalnych. Mimo, że proces przeprowadzenia termomodernizacji ponosi za sobą czasem spore koszty, to warto w nią zainwestować, aby później zaoszczędzić na ogrzewaniu w kolejnych latach. W ciągu kilku lat inwestycja ta przyniesie zapewne korzyści, a właściciel budynku będzie bardzo zadowolony, nie tylko z ciepła w pomieszczeniach, ale i również z niskich kosztów ogrzewania całego budynku.
Zapraszamy do sprawdzenia naszego wpisu i zapoznania się z tematem termomodernizacji.

Przebieg termomodernizacji, działania i materiały.

ocieplenie poddasza wełną mineralnąTermomodernizacja Warszawa i okolice to zadanie dla doświadczonej firmy zajmującej się fachowo realizacją takich usług. Termomodernizację można zrealizować w różnych etapach. najlepiej zweryfikowac jest wcześniej, który etap przyniesie największe korzyści z wykonanej termomodernizacji w stosunku do kosztów realizacji.

Ocieplanie ścian

W przypadku ocieplania ścian, można do tego celu użyć różnych materiałów, różnej grubości. Dość popularnym jest materiałem jest np styropian. Używa się często białego styropianu o różnej grubości, jednak najpopularniejszym jest tak zwana „piętnastka”. Można również znaleźć na rynku tzw. grafitowy styropian, który jest znacznie lepszy, ponieważ lepiej chroni budynek przed utratą ciepła, gdyż jest lepszym izolatorem od styropianu białego. Trzeba jednak wiedzieć, że jego cena trochę różni się od tego białego. Ocieplenie domu polega nie tylko na ociepleniu ścian zewnętrznych, ale i również poddasza, okien, podłogi na gruncie. Ocieplenie stropu wełną mineralną lub ocieplenie poddasza wełną celulozową to bardzo popularne metody, Wełnę mineralną stosuje się ponieważ sprawia ona, że w zimie na poddaszu jest ciepło, natomiast w lecie znacznie chłodniej, ma ona również wiele zalet jak chociażby niepalność.

Termomodernizacja w Warszawie

Obecnie dość często przeprowadza się termomodernizację różnego rodzaju budynków lub mieszkań. Termomodernizacja Warszawa przeprowadzana przez firmę Eko-Izolacje polega na likwidacji mostków termicznych bez konieczności demontażu obecnej zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych (K/G) lub np. boazerii. Uzyskiwana jest jednolita warstwa izolacji, mogąca zapewnić oczekiwane parametry cieplne. Poprzez nawiercone otwory zostaje wdmuchiwana izolacja wypełniająca całą wolną przestrzeń przeznaczoną na izolację.

Prace związane z ociepleniem dotyczyć mogą różnych obszarów takich jak np. poddasze, skosy, ścianki kolankowe, stropy. O szczegółach dotyczących termomodernizacji i sposobu jej realizacji przez firmę Eko-izolacje, dowiedzieć się można więcej w dziale OFERTA lub kontaktując się z fachowcami za pośrednictwem danych dostępnych w dziale KONTAKT.

Czasem nawet przez najmniejsze zakamarki ciepło z budynku potrafi bardzo szybko uciec. Tu jeszcze mamy taki mały wniosek i fakt. Im bardziej i dokładniej jest ocieplony budynek, tym mniejsze są koszty ogrzewania oraz zużycia.

Warto także sprawdzić i skontrolować działanie instalacji centralnego ogrzewania – powinna być ona sprawna, a także funkcjonalna. Bardzo często przyczyną wysokiego zużycia energii jest niska jakość całej instalacji, która powoduje większe koszty utrzymania. Pompa ciepła oraz panele fotowoltaiczne mimo, że są dość sporą inwestycją potrafią się bardzo szybko zwrócić i sprawić, że koszty ogrzewania budynku, jak i wody znacznie się zmniejszą.

Termomodernizacja budynków Warszawa i okolice

Termomodernizacja budynków w ostatnim czasie jest niezwykle popularna. Przechodzą ją nie tylko nowsze domy, ale i również te starsze. Daje ona naprawdę sporo możliwości, które w gruncie rzeczy bardzo się opłacają. Mimo czasem początkowej dość sporej inwestycji, przybiera ona coraz więcej swoich zwolenników. Decydują się na nią często domy jednorodzinne, chociaż sprawdza się ona w różnych budynkach, również często stosowana np. w dużym budownictwie mieszkaniowym.

Termomodernizacja daje lepszą przyszłość. Sprawia, że w domu jest znacznie cieplej, a koszty ogrzewania maleją. Jest ona bardzo opłacalna, dlatego też, coraz więcej osób się na nią decyduje i dlatego przeprowadzanie termomodernizacji jest tak popularne i chętnie realizowane. W Internecie można znaleźć o niej naprawdę wiele opinii i warto się z nimi zapoznać. Termomodernizacja obejmuje wiele etapów, które są konieczne do osiągnięcia jak najlepszych wyników finansowych. Dzięki niej już dziś można zapomnieć o bardzo wysokich kosztach ogrzewania budynków.

To tyle z naszej strony na temat termomodernizacji. Mamy nadzieję, że sprawnie i przejrzyście udało nam się wyjaśnić cały temat.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zachęcamy do sprawdzenia naszych realizacji oraz sprawdzenia innych publikacji.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu.

Call Now Button
Facebook Youtube