Naprawa izolacji termicznej zniszczonej przez kunę

izolacja zniszczona przez kunęKuna domowa to niewielki ssak, który w okresie jesienno-zimowym szuka ciepłego i gościnnego schronienia przed chłodem. Często idealnym miejscem dla kuny jest niestety poddasze naszego domu, wypełnione materiałem izolacyjnym takim jak wełna mineralna, w którą kuny lubią wycierać swoją sierść. Kuna tworzy tunele, które naruszają kondycję izolacji termicznej. Tym samym, staje się ona mniej efektywna, co automatycznie wpływa na pogorszenie komfortu domowników. Na czym polega naprawa izolacji zniszczonej przez kunę?

W jaki sposób kuna niszczy izolację termiczną?

Niewielki ssak posiada ogromny talent do tworzenia długich tuneli służących za schronienie w okresie jesienno-zimowym. Kuna najczęściej zadomawia się na poddaszu, niszcząc izolację dachu. Ssak wygryza tunele w izolacji z wełny mineralnej, styropianu, a nawet piany poliuretanowej. Wolne przestrzenie tworzą mostki cieplne odpowiedzialne za wymianę termiczną z powietrzem zewnętrznym. Efekt? Szybkie wychładzanie się domu w zimie oraz nieznośny upał latem. Po pozbyciu się kuny, należy naprawić szkody wyrządzone przez tego małego szkodnika.

Na czym polega naprawa izolacji termicznej uszkodzonej przez kunę?

Jak już wspomniano powyżej, niewielkie tunele stworzone przez kunę powodują utratę wydajnej izolacji termicznej. Czy konieczna jest zatem wymiana całej izolacji? Na szczęście nie. Istnieje dużo prostszy i tańszy sposób, który pozwala na wypełnienie nieszczelności bez demontażu poszycia wewnętrznego, np. płyty kartonowo gipsowej.

Firma Eko-Izolacje oferuje bezinwazyjną metodę naprawy izolacji termicznej uszkodzonej przez kuny. Pierwszym etapem prac są specjalistyczne badania termowizyjne, które pozwalają namierzyć mostki cieplne powstałe w izolacji. Następnie, z pomocą specjalistycznego sprzętu wdmuchuje się lekki materiał izolacyjny, który wypełnia ubytki, przywracając szczelność termoizolacji. Wyniki są weryfikowane końcowym badaniem szczelności poddasza. Eko izolacje wykorzystuje do ocieplania i izolacji termicznej granulaty celulozy lub wełny mineralnej.

W ten sposób możemy uniknąć bardzo poważnych kosztów związanych z wymianą całej termoizolacji. Usługi firmy Eko-Izolacje cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Metoda może być wykorzystana oczywiście także przy nieszczelnościach wywołanych innymi czynnikami.

Czy warto zastosować granulat celulozy?

naprawa izolacji zniszczonej przez kunęWdmuchiwanie granulatu celulozy lub izolacyjnej wełny mineralnej, pozwala wyeliminować mostki cieplne stworzone przez kunę. Dobrym pomysłem w tym przypadku jest właśnie wspomniane zastosowanie granulatu celulozy, gdyż zwyczajnie nie jest on przez kuny lubiany tak jak ma to miejsce w przypadku wełny mineralnej i jest szansa, że problem się już nie powtórzy. Usługa polega na przywróceniu pełnej szczelności izolacji. W ten sposób zabezpieczysz swój dom przed zimnem w okresie jesienno-zimowym, a jednocześnie, pozbędziesz się problemu nadmiernego nagrzewania poddasza w okresie letnim. Poprawisz także izolację akustyczną.

Szczelna termoizolacja oznacza większą energooszczędność Twojego domu. W ten sposób możesz zmniejszyć zużycie prądu, a tym samym, zanotować oszczędności z tytułu niższych rachunków. Naprawa izolacji termicznej uszkodzonej przez kunę nie wiąże się z dużymi kosztami, a dodatkowo stanowi bardzo korzystną inwestycję w przyszłość.

Call Now Button
Facebook Youtube