Odpowiednie ocieplenie poddasza, jak i jego izolacja pozwoli na zminimalizowanie kosztów dotyczących eksploatacji całego budynku. Ma to również  istotny wpływ na ekologię. Idealnym pomysłem jest wdmuchiwanie izolacji, które stanowi jedną spośród wielu dostępnych metod na ocieplenie poddasza.

Warszawa daje wiele możliwości w zakresie wyboru firmy wykonującej tego typu prace, ponieważ jest tam ich całkiem sporo. Zastosowanie wdmuchiwania izolacji przełoży się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii i lepszy klimat w pomieszczeniach. Nie tylko na etapie budowy, ale także w trakcie modernizacji obiektu, ważne jest właściwe dobieranie metody, która zagwarantuje nie tylko niski koszt, ale przede wszystkim ekologiczne rozwiązania, efektywność i długotrwałość. Nowoczesną metodą, która zdecydowanie wyróżnia się na tle tych tradycyjnych, będzie wdmuchiwanie izolacji termicznej wykonanej z celulozy, która stanowi gwarancję satysfakcji na wiele lat.

Materiał ocieplenia – ocieplanie celulozą

Tego typu materiał winien spełniać wszelkie istotne wymogi, natomiast jeżeli ma zostać zastosowane celem naprawienia wcześniej już nałożonego ocieplenia – powinien być szybki i łatwy w rozprowadzaniu, jak również dokładnie dostawać się do wszelakich niedostępnych dla człowieka zakamarków dachów, poddaszy i ścian.

Warto zwrócić szczególną uwagę na ocieplanie zużyciem celulozy. Obecnie jest to metoda, którą używa się powszechnie w Ameryce północnej, Skandynawii, czy w Europie zachodniej. Jakie są jej plusy? Po pierwsze pozwala na zaoszczędzenie sporych kwot. Ocieplenie poddasza, które zostanie wykonany z celulozy chroni przed przedostawaniem się ciepła, co znacząco zmniejsza wydatki przeznaczone na ogrzewanie zimą. Ponadto nie powoduje powstawania żadnych termicznych mostków, z których jednakże ciepło może uciekać. Używanie tego typu izolacji to zatem inwestycja na wiele lat. Ocieplanie poddasza celulozą zapewnia również większy poziom bezpieczeństwa – nie dopuści do pojawienia się wilgoci, a jeżeli to się jednakże stanie – usunie ją skutecznie na zewnątrz. Właśnie za sprawą takiego działania na suficie i ścianach, nigdy nie pojawi się pleśń czy grzyby.

Celuloza chroni również skutecznie przed ogniem, bowiem w bezpośrednim kontakcie nie wydziela żadnego typu szkodliwych substancji, dzięki czemu ogień nie ma szansy dalej się rozprzestrzeniać. Poza tym działa sposób odstraszający na insekty i szkodniki. Tego typu ocieplenie także bardzo szybko i łatwo można nakładać, poza tym dostaje się w nawet najmniejsze, poza tym niedostępne dla człowieka zakamarki. Dzięki temu nie przeoczy my żadnego fragmentu poddasza.

Zalety wdmuchiwania izolacji

Wydmuchiwanie izolacji wykonane z celulozy, polegać będzie na umieszczeniu izolacyjnego materiału w sypkiej formie. Zanim robotnicy przystąpią do pracy, wykonywana jest specjalistyczna wizja z użyciem aparatury przeznaczonej do wykonywania badań termograficznych. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju działań możliwe jest dokładne wskazywanie miejsc, które wymagają docieplenia – ma to duże znaczenie w modernizowanych budynkach. Czynność ta umożliwia również odpowiednie dobieranie materiału i grubości docieplenia. Tym samym stanowi pierwszy krok do skutecznej eliminacji miejsc stanowiących przyczynę straty ciepła. Warto tutaj zaznaczyć, iż wdmuchiwanie izolacji termicznej będzie z takim samym powodzeniem zastosowane w budynkach dopiero powstających, ale i w tych, które już użytkujemy.

Z punktu widzenia klientów, a wdmuchiwanie izolacji termicznej wykonanej z celulozy, stanowi efektywną i szybką metodę. Należy zaznaczyć, iż wykonywane prace nie wymagają zdemontowania chociażby płyt gipsowo-kartonowych. Bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku reperacji, która nie musi być związana z dużym remontem. Dlatego też, oszczędności są bardzo łatwe do policzenia. ponadto przeprowadzenie izolacji z użyciem technologii wdmuchiwania celulozy nie skutkuje powstawaniem odpadów. Nie będzie również wymagać miejsca celem składowania materiału. Z punktu widzenia ekonomii, jest to jedyny sposób wykonania izolacji, podczas którego nie dochodzi do żadnego marnotrawienia materiału.

Ocieplenie poddasza — czy warto jest skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Najlepszą odpowiedzią na pytanie ,,jak ocieplić poddasze?”, będzie: dzięki dobraniu odpowiedniej metody. Obecnie jednym z częściej stosowanych sposobów jest wykorzystanie wdmuchiwania izolacji, które realizuje chociażby firma:  http://www.eko-izolacje.pl/ 

Sposób ten stanowi praktycznie stuprocentową gwarancję skuteczności i pomaga w osiąganiu przełomowych rezultatów. Odpowiednio wykonane ocieplenie poddasza umożliwi zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, utrzymywanie dobrej temperatury we wszystkich pomieszczeniach, jak i zapobiega powstaniu wilgoci na ścianie.

Ocieplenie poddasza – efekty

  • zabezpieczenie budynków przed wnikaniem chłodnego powietrza do ich środka,
  • eliminacja strat energii cieplnej.

Wtłaczanie granulatu wykonanego z celulozy, możliwie jest tylko i wyłącznie dzięki użyciu specjalnego sprzętu, który posiadają profesjonaliści.

Właściwe wykonanie tego typu prac, nie byłoby możliwe bez użycia termowizyjnej kamery najlepszej jakości. Badania wykonane z jej zastosowaniem, pomogą w ustaleniu, w których miejscach konieczne będzie docieplenie. Dokładne określanie wybranych punktów, możliwie jest do przeprowadzenia w grzewczym sezonie. Działanie to prowadzi do zwiększenia efektywności i skutecznego ograniczenia strat ciepła. Żeby wełna umieszczona na poddaszu, miała możliwość odpowiedniego działania, musi ona zostać założona w spójny, jak i tworzący jednolitą izolację. Chociażby małe przerwy między wybranymi częściami będą przyczyną większej szkody, aniżeli pożytku. Zatem tak istotne jest wybranie odpowiedniego specjalisty, który zajmuje się wykonywaniem tego typu ocieplenia.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Mamy nadzieję, że od teraz temat ocieplania poddasza, nie stanowi dla Ciebie tajemnic.
Zachęcamy do sprawdzenia naszych realizacji oraz innych publikacji i zapoznania się z naszą ofertą.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Życzmy ciepłych dni i nocy.

Call Now Button
Facebook Youtube