Można zadbać o ocieplenie domu na wiele różnych sposobów. Nie ważne czy będziemy chcieli wykonać na przykład ocieplenie poddasza czy też ocieplenie stropodachu. Jednym spośród najbardziej skutecznych sposobów, będzie izolacja metodą wdmuchiwania wełny celulozowej. Dlaczego warto jest wybrać właśnie ten sposób izolacji? W Finlandii, gdzie temperatury na zewnątrz mogą sięgać dosyć daleko poniżej zera, izolacja techniką wdmuchiwania, jest już dawno bardzo popularna. Tymczasem w Polsce dopiero zyskuje swoich zwolenników. Warto sprawdzić, jak dokładnie przebiega wdmuchiwanie izolacji i jakie zalety będzie mieć tego typu ocieplenie budynku. Zapraszamy do sprawdzenia wpisu, gdzie głównym tematem będą ocieplenia budynku. 

Izolacja metodą wdmuchiwania wełny, a temat ocieplenia budynku – na czym dokładnie polega? 

Izolacja wykonywana z zastosowaniem metody wdmuchiwania wełny opiera się na pneumatycznym wtłaczaniu granulatu otrzymanego z celulozy. Rozdrobniona wełna może wypełniać szczelnie wszelkie miejsca, zapewniając tym samym doskonałą i niezawodną warstwę izolacyjną. Można dzięki temu uniknąć powstania mostków termicznych, inaczej miejsc, w których dochodzi do sporych strat ciepła. Mostki termiczne mogą pogorszyć efektywność ogrzewania nawet i o 30 procent. Celem wdmuchiwania wełny wystarczy zaledwie niewielkiej średnicy otwór wykonany w ścianie. Wełna wdmuchiwana jest z użyciem nadmuchowego agregatu, czyli urządzenia specjalistycznego, które zostało wyposażone w rurę, wprowadzaną do szczelin pomiędzy konstrukcje budynków. Sprawdźmy, czym odznacza się wełna celulozowa i jakie ma zalety? 

Wełna celulozowa – charakterystyka 

Wełna celulozowa jest ekologicznym, bezpiecznym, jak również w pełni oddychającym materiałem izolacyjnym. Stanowi rewelacyjny sposób na przeprowadzanie izolacji cieplnej, jak również zapewnia wysoki poziom energooszczędności. Rachunki z pewnością ulegną sporemu obniżeniu. Wełna celulozowa powstaje dzięki zastosowaniu metod recyklingu, tylko i wyłącznie z dokładnie wyselekcjonowanej makulatury, bez dodatków w postaci szkodliwych substancji. Nie jest więc żadnym zagrożeniem dla naszego stanu zdrowia czy tym bardziej dla życia. Nie przedostaje się ona do układu oddechowego, co może mieć miejsce w wypadku wełny mineralnej. Skutkiem tego stają się silne reakcje alergiczne, astma, a nawet i często występujące zmiany o charakterze nowotworowym. W przypadku wełny mineralnej takie ryzyko w ogóle nie zachodzi. Nie musimy się również obawiać małej odporności na działanie ognia. 

Wełna celulozowa bardzo dobrze przylega do konstrukcji budynków, dużo lepiej, aniżeli wełna mineralna. Dlatego też, jest w stanie zapewniać znacznie lepszą izolację cieplną. Warto zaznaczyć, iż jest także odporna na wahania temperatury i wilgoć. Nie traci własnych właściwości pomimo zmieniającej się temperatury i jest całkowicie uodporniona na ewentualny rozwój drobnoustrojów. 

Wełna celulozowa – jakie ma zastosowanie? 

Wełna celulozowa może mieć wiele zastosowań. Jakiego typu budynki mogą być ocieplane metodą wdmuchiwania wełny? Granulat dociepleniowy można wykorzystać do docieplania: 

  • obiektów przemysłowych,
  • obiektów użyteczności publicznej,
  • domów wielorodzinnych,
  • ścian o konstrukcji szkieletowej,
  • poddaszy i dachów w domach jednorodzinnych.  

Warto podjąć decyzję o skorzystaniu z metody wdmuchiwania izolacji i czerpać z tego korzyści, które niesie ze sobą przecież użycie celulozowej wełny. 

Izolacja metodą wdmuchiwania wełny celulozowej – kto ją może wykonać? 

Dokonując wyboru firmy, która wykona izolację wybranego budynku metodą wdmuchiwania wełny, warto zwrócić uwagę na przedsiębiorstwo EKO – IZOLACJE, które dostępne jest pod adresem: http://www.eko-izolacje.pl/

Oferta tej firmy przeznaczona jest dla wszystkich osób, które zainteresowane są termomodernizacją, jedną z najbardziej nowoczesnych na rynku metod izolacji, czyli termowizją.  

Przedsiębiorstwo EKO-IZOLACJE działa bez przerwy od 10 lat. Zajmuje się wykonywaniem izolacji termicznych przeprowadzanych w technologii blow-in. Z pomocą maszyny, wdmuchiwana jest izolacyjna warstwa, która składa się z granulatu celulozowego, styropianu albo też wełny mineralnej. 

EKO – IZOLACJE współpracuje, albo jest autoryzowanym przedstawicielem wielu różnych przedsiębiorstw odpowiadających za produkowanie materiałów izolacyjnych. Działalność prowadzona jest przede wszystkim w obrębie województwa mazowieckiego. Niemniej jednak jest także możliwość wykonania tego typu usług na terenie całej Polski, po wcześniejszym uzgodnieniu. 

Usługa, którą oferuje firma EKO-IZOLACJE to metoda, dzięki której możliwe jest skuteczne izolowanie. Dla przykładu: stropodachów wentylowanych, stropów wiązarowych, stropów, połaci dachowych, ścian działowych i zewnętrznych w mieszkalnych budynkach, halach sportowych, chłodniach, halach produkcyjnych i przemysłowych. Firma ta zajmuje się nie tylko wykonywaniem izolacji, ale również poprawianiem już istniejącej, która została w nieprawidłowy sposób przeprowadzona i tym samym nie spełnia powierzonego jej zadania. 

ocieplenia budynku albo innego typu budowlanych przegród  

Firma EKO-IZOLACJE zajmuje się poprawianiem dotychczas wykonanych izolacji, które uległy w jakiś sposób uszkodzeniu (myszy, kuny, itp), zostały w niestaranny sposób rozłożone, uległy erozji albo były zbyt cienkie. 

Przed przeprowadzeniem ocieplenia metodą wdmuchiwania izolacji, wykonywane jest badanie z użyciem kamery termowizyjnej. Przedsiębiorstwo EKO-IZOLACJE posiada specjalistyczne kamery termowizyjne, przy pomocy których w czasie jesieni i zimy, możliwie staje się poddanie ocenie istniejącego już stanu ocieplenia. 

Wśród objawów, które mogą świadczyć o złym stanie izolacji w budynku, mogą być także nasze własne obserwacje. W czasie lata na poddaszu panuje wysoka temperatura i zaduch, zaś zimą brak jest możliwości odpowiedniego dogrzania domu, pojawia się topniejący na dachu śnieg, powstają też duże sople lodu, a rachunki za ogrzewanie ciągle się zwiększają. To przykłady, które powinny skłonić do wykonania termomodernizacji całości albo części naszego domu, działki czy mieszkania. 

Wykonanie docieplenia poprzez wdmuchiwanie to szybki, tani system izolacji, który posiada naprawdę sporo zalet.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zachęcamy do sprawdzenia naszych innych publikacji oraz naszej oferty.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

 

Call Now Button
Facebook Youtube