Ciągłe nowe wymagania i surowe warunki dotyczące konstrukcji budowlanych wymagają ulepszonych wskaźników energetycznych stropów i nadbudów ściennych. Izolacja wdmuchiwana zapewnia bardzo szybką, niedrogą i wydajną opcję. Izolacja wdmuchiwana to instalacja pneumatyczna, co oznacza, że jest to izolacja wdmuchiwana w wybraną przestrzeń za pomocą dmuchawy. Ta izolacja z włókna szklanego, inaczej nazywana „luźnym wypełnieniem”, jest energooszczędna i przydatna do izolowania trudnych do pokrycia przestrzeni, takich jak skośne sufity, piętra środkowe, otwarte poddasze, podłogi i ściany. Zapraszamy do sprawdzenia wpisu, gdzie poruszymy temat pod hasłem ekoizolacje.

Ekoizolacje – Ekologiczna izolacja wdmuchiwana idealna na każdą porę roku

Wstrzykiwany materiał izolacyjny oferuje wiele istotnych aspektów, które pozwalają na skuteczną izolację zmniejszającą koszty energii, z uwzględnieniem również perspektywy środowiskowej. Izolacja ta polecana jest, aby spełnić wymagane normy środowiskowe i budowlane oraz pomóc osiągnąć cele ekologicznego budynku i inne wymagania. Wdmuchiwany materiał spełnia wszystkie wymagania izolacji ekologicznej – jest wytwarzany głównie z włókien drzewnych. Jest odporny na gnicie i szkodniki oraz pleśń. Przekonuje wyjątkowo niskim współczynnikiem przewodnictwa cieplnego i zdolnością do opadania bez osiadania, nawet przy bardzo grubej warstwie izolacji. Dodatkowo jest nietoksyczny, nie zawiera szkodliwych substancji ani dodatków, jest przyjemnie miękki i ciepły w dotyku. Nie podrażnia i nie uszkadza skóry, dlatego stanowi przyjazną izolację.

Pełne certyfikaty znajdują się zawsze w dokumentacji poszczególnych produktów. Proces produkcyjny nie zużywa dużo energii, wiąże węgiel w drewnie przez cały cykl życia, a jako izolacja oszczędza energię. Produkcja podlega surowym normom jakości oraz przechodzi wewnętrzną i zewnętrzną kontrolę jakości w celu zachowania europejskiej aprobaty technicznej. Zgodnie z wszelkimi specyfikacjami izolacja jest pompowana pod ciśnieniem powietrza i wpuszczana w puste przestrzenie w strukturze budynku, tworząc zwartą, jednolitą i bezszwową warstwę izolacyjną, która przyczynia się do ogólnej szczelności budynku. Rezultatem są komfortowe warunki w pomieszczeniach przez cały rok. Musimy tutaj zaznaczyć, że w ten sposób izolacja przyczynia się dodatkowo do skutecznego obniżenia kosztów energii do ogrzewania zimą i klimatyzacji latem.

Ekoizolacje – Wydajna, opłacalna i różnorodna metoda

Włókna celulozowe tworzą idealnie dopasowaną matę izolacyjną, która jest bezspoinowa i dobrze osiada. Celuloza bardzo dobrze układa się wokół przedmiotów w ścianach, takich jak rury i okablowanie, pozostawiając wyłącznie kilka kieszeni powietrznych, które nie wpływają znacząco na zmniejszenie ogólnej wydajności ściany. Uszczelnia również ściany przed infiltracją powietrza, zapewniając jednocześnie gęstość ograniczającą konwekcję. Dla wszystkich wykonawców i profesjonalnych przebudowujących ważne jest, aby realizować projekty zgodnie z budżetem i na czas. Metoda wdmuchiwania jest niezwykle wydajna, ponieważ wdmuchiwana izolacja wypełnia przestrzenie wokół przewodów, rur i wnęk o nieregularnych kształtach. Dzięki tej metodzie możemy szybko i prawidłowo wypełnić duże przestrzenie na poddaszach mieszkalnych, stropach i ścianach. Izolacja wdmuchiwana spełnia różnorodne potrzeby w nowoczesnych i nowych konstrukcjach, a także przy modernizacji istniejących domów jednorodzinnych i konstrukcji wielorodzinnych. Metoda ta od wielu lat służy do ocieplania domów klientów naszej firmy EKO-IZOLACJE.

Proces wdmuchiwania izolacji

Specjalnie przygotowany materiał izolacyjny wdmuchiwany jest przez wyszkolonych instalatorów (również z naszej firmy EKO-IZOLACJE), używających dedykowanych maszyn pneumatycznych, tzw. wdmuchiwarek. Izolacja termiczna stropów i dachów jest szybka dzięki wdmuchiwanej luźnej izolacji wypełniającej na bazie celulozy. Izolacja wypełnia nawet najmniejsze ubytki i tworzy solidny i skuteczny płaszcz izolacyjny. Proces wdmuchiwania izolacji zasadniczo polega na specjalistycznym wierceniu otworów w zewnętrznym skrzydle ściany szczelinowej w celu wtłoczenia izolacji. Izolacja wypełnia następnie wnęki, ułatwiając ogrzewanie domu, zatrzymując ciepło przez dłuższy czas. Zazwyczaj w procesie wdmuchiwania izolacji potrzebni są dwaj instalatorzy: jeden do doprowadzenia izolacji i obsługi maszyny na ziemi; drugi, znajdujący się na poddaszu, aby zainstalować wdmuchiwany materiał.

Nasi profesjonalni instalatorzy zawsze wypełniają przestrzeń zgodnie ze specyfikacjami podanymi na opakowaniu izolacji, uprzednio wykonując precyzyjne wyliczenia, aby określić liczbę worków z izolacją dopasowaną do przestrzeni, która ma zostać ocieplona. Izolację wdmuchiwaną można zastosować na tradycyjnych ścianach szczelinowych (w przypadku gdy masz murowane wewnętrzne skrzydło i murowane zewnętrzne skrzydło).

Ekoizolacje – Właściwości izolacji wdmuchiwanej

Ocieplenie nowo powstałej konstrukcji budowlanej lub modernizacja istniejącego domu poprzez zainstalowanie izolacji wdmuchiwanej ma wiele zalet:

  1. To bardzo prosty i niedrogi sposób na poprawę wydajności cieplnej w istniejącym domu. Nieizolowane ściany mogą pozwolić na ucieczkę około jednej trzeciej ciepła.
  2. Można je wykonać w kilka godzin i nie jest to proces inwazyjny.
  3. Materiał wykonany jest z odnawialnych zasobów naturalnych.
  4. Posiada dobrą izolacyjność termiczną.
  5. Cechuje się dobrymi właściwościami w zakresie ognioodporności.
  6. Jest to izolacja oddychająca i bezpieczna.
  7. Dobre rozwiązanie zarówno do nowych konstrukcji, jak i renowacji starszych konstrukcji.

Izolacja akustyczna

Dzięki zastosowaniu materiału na bazie celulozy musimy zwrócić uwagę również na istotny aspekt, jakim jest redukcja hałasu. Celuloza całkowicie wypełnia puste przestrzenie, pozostawiając tylko kilka kieszeni powietrznych, przez które może przenikać dźwięk. Istotną różnicą między redukcją szumów za pomocą materiału na bazie celulozy a innymi materiałami jest jego gęstość. Celuloza jest na przykład około trzykrotnie gęstsza niż włókno szklane. Pomaga to wyciszyć dźwięk przechodzący przez ściany oraz między poziomami podłogi.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Mamy nadzieję, że rozwialiśmy wszelkie wątpliwości w kwestii ekoizolacji. W ramach uzyskania większej ilości informacji, zapraszamy do sprawdzenia naszej zakładki oferta oraz do bezpośredniego kontaktu.

Życzymy ciepłych dni i nocy.

Call Now Button
Facebook Youtube