Stropodach jest miejscem, w którym tworzy się izolację pomiędzy pokryciem dachowym, a pomieszczeniem użytkowym. Odpowiednie docieplenie tego miejsca jest gwarancją eliminacji utraty ciepła zima oraz zbytniego przenikania go do wnętrza latem. Jeżeli w Twoim domu pojawiają się efekty nieprawidłowego docieplenia tej przestrzeni lub w nowo powstałym budynku chcesz wykonać efektywnie funkcjonującą konstrukcje wraz z elementami izolującymi, koniecznie zainteresuj się dociepleniem stropodachu nowoczesną metodą wdmuchiwania.

Dlaczego ocieplenie stropodachu jest ważne w nowo powstałych budynkach?

Nowo wybudowane budynki mieszkalne, użyteczności publicznej, handlowe oraz hale produkcyjne wymagają zastosowania nowoczesnych technik. Umożliwiających zachowanie zgodności parametrów budynku z obowiązującymi przepisami. Poza zgodnością z prawem, niezwykle istotna jest wydajność energetyczna budynku, który powinien być maksymalnie energooszczędny. Dotyczy to nie tylko budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, ale również hal magazynowych oraz produkcyjnych, których rozmiary jeszcze bardziej oznaczają duże zużycie energii, których koniecznie potrzebują do utrzymania odpowiedniej temperatury. Nowoczesna izolacja pozwala nie tylko ograniczyć straty ciepła oraz wyeliminować przenikalność promieniowania słonecznego, powodującego zaduch w najwyższych partiach budynku. Izolacja ma za zadanie zapewnić prawidłową cyrkulację powietrza oraz umożliwić oddychalność budynku, przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnego zachowania izolacji. Nowoczesne systemy docieplenia stropodachu zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych, które w perspektywie wielu lat mogą prowadzić do tworzenia się pleśni.

Jak zorientować się, że izolacja w istniejącym budynku nie funkcjonuje prawidłowo?

Jeżeli w istniejącym budynku pojawia się niepokojący zapach wilgoci, plamy pleśni na ścianach lub przy suficie, latem na strychu panuje zaduch, natomiast zimą tworzą się duże sople lodu, izolacja w budynku wymaga modernizacji. Uszkodzenia w warstwie izolacyjnej, tworzące się na przestrzeni wielu lat użytkowania budynku. Przyczyną pojawienia się problemów, związanych z prawidłowym funkcjonowaniem izolacji mogą być zwierzęta, najczęściej gryzonie, które uszkadzają elementy dociepleniowe budynków lub powodują ich przesunięcia. Docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania jest najlepszym sposobem na poprawę wydajności energetycznej budynku. Prace, związane zdociepleniem stropodachu warto rozpocząć od zdiagnozowania źródła problemu. Niezawodnym sposobem jest zbadanie stanu zawilgocenia kamerą termowizyjną. W Eko-izolacje przeprowadzamy takie badania, pozwalające określić stopień zawilgocenia. Nasza praca jest zespołem kompleksowych usług, które świadczymy z zaangażowaniem w poprawę stanu technicznego budynku. Określamy przyczynę problemu, dokładnie ustalając zakres zawilgocenia. W razie potrzeby zajmujemy się usunięciem starej warstwy izolacyjnej oraz poprawą konstrukcji. Uzupełnienie pustki wysokiej klasy materiałem izolacyjnym :

  • granulatem celulozowym,
  • wełna mineralną,
  • styropianem

powoduje zwiększenie efektywności energetycznej budynku, poprawę izolacji akustycznej oraz ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem.

Dlaczego warto zastosować metodę wdmuchiwania materiału izolacyjnego?

Docieplenie stropodachu przy użyciu nowoczesnej technologii blow-in polega na wykonaniu otworu w elemencie, osłaniającym pustkę, którą należy wypełnić materiałem izolacyjnym. Następnie za pomocą nowoczesnego urządzenia wdmuchującego, umieszczenie w pustej przestrzeni materiału, stanowiącego nowoczesną izolację. Szczelne wypełnienie przestrzeni, szybkość realizacji oraz brak konieczności uszkodzenia konstrukcji powoduje, że docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania pozwala na bezinwazyjne przeprowadzenie prac. Docieplenie stropodachu metodą wdmuchiwania materiału izolacyjnego jest metodą szybką, niezawodną, trwałą oraz niewymagającą przeprowadzania remontu na szeroką skalę. Wykonujemy jedynie otwór, przez który umieszczamy w przestrzeni pustej materiał izolacyjny. Nie wymaga to dużych nakładów finansowych, czasu oraz zaangażowania właściciela budynku. Po zakończonej pracy, związanej z umieszczeniem granulatu w pustce gipsujemy, czyścimy i malujemy miejsce, w którym powstał otwór.

Korzyści z poprawnie funkcjonującej warstwy izolacyjnej stropodachu

Efektywnie funkcjonująca izolacja budynku, związana z prawidłowym dociepleniem stropodachu pozwala nam zaoszczędzić koszty corocznego ogrzewania budynku. Ciepło nie ucieka, natomiast latem nie przenika nadmiernie, tworząc odczucie zaduchu oraz nadmiernego gorąca. Po zastosowaniu docieplenia stropodachu metodą wdmuchiwania możemy bez przeszkód korzystać z każdego pomieszczenia w domu, przez cały rok. Wybierając to rozwiązanie, ograniczamy zużycie materiałów opałowych, mniej energii i czasu poświęcamy na zapewnienie stałej temperatury powietrza wewnątrz budynku, a latem możemy korzystać z poddasza, które nie tylko z nazwy będzie użytkowe. Wybierając nowoczesną technologię, wybieramy najlepsze materiały, posiadające niezbędne atesty, pozwalające zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort przebywania w budynku.

Eliminacja pleśni jest bardzo ważna dla osób, zmagających się z alergią lub astmą oskrzelową. Wybierając Eko-izolacje, mamy gwarancję najwyższej jakości usług w dobrej cenie. Nasz komfort jest związany również z poczuciem zapewnienia prawidłowego stanu technicznego budynku. Przecież nikt nie chce użytkować budynku, który posiada niesprawnie działającą instalację lub jego niedopracowanie powoduje szkody. Prawidłowo działająca izolacja jest gwarancją odpowiedniego mikroklimatu, który tworzy się w budynku i zapewnia nie tylko zmniejszenie kosztów, ale poprawę stanu zdrowia mieszkańców lub w przypadku budynków komercyjnych, pracowników lub klientów. Nowoczesne rozwiązania zapewniają optymalne efekty.

Bardzo dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zapraszamy do sprawdzenia naszych innych publikacji oraz realizacji.

Call Now Button
Facebook Youtube