Witamy wszystkich
zainteresowanych
ociepleniem poddasza
i stropodachu wentylowanego

zobacz więcej

Wykonujemy ocieplenie poddasza oraz
ocieplenie stropu drewnianego

zobacz więcej

Przykładowe dokumentacje fotograficzne z izolacji i ociepleń wykonanych przez EKO-IZOLACJE

zobacz więcej
Ocieplenie stropodachu wentylowanego


Ocieplenie stropodachu wentylowanego

Marzy Ci się mieszkanie we własnym domu, ale niekoniecznie przemawia do Ciebie wzięcie kredytu, który będziesz spłacać przez resztę swojego życia? Istnieje świetny sposób na to, żeby jednak zdecydowanie obniżyć koszty budowy domu. A takim sposobem jest niewątpliwie zrezygnowanie z dachu. To wcale nie oznacza, że będziesz musiał mieć dom, który zamiast dachu ma jedną wielką dziurę. Gdyby się mieszkało na Południu Europy, takie rozwiązanie mogłoby uchodzić nawet za całkiem romantyczne. Raczej tutaj na uwadze powinno się mieć stropodach, czyli płaski dach. Dom może przypominać swoim kształtem klocek. Na szczęście współczesne projekty tego typu domy przedstawiają, jako nowoczesne dzieła współczesnej architektury.
Samo staranne wykonanie stropodachu nie rozwiązuje ostatecznie wszystkich problemów.
W okresie zimowym warto zwrcić uwage czy nie następuja znaczące ubytki ciepła z nieszczelnosci pojawiajacych się w stropodachu budynku. jeśli tak sie dzieje konieczna będzie szybka i solidna ocieplenie stropodachu wentylowanego

ZOBACZ TEŻ

 

 

Ocieplenie stropu drewnianego
Ocieplenie stropodachu wentylowanego - jak wykonać
Ocieplenie poddasza
Ocieplenie stropodachu wentylowanego - czy jest konieczne
Ocieplenie poddasza przez fachowców

Czy konieczne jest ocieplenie stropodachu wentylowanego ?

Rzeczywiście, generalnie stropodach jest elementem budynku, który będzie o wiele tańszy w wykonaniu niż spadzista połać dachowa. Jeśli już na pewno zdecydujemy się na takie rozwiązanie - nie możemy zapominać o jednej bardzo ważnej kwestii. Mianowicie o tym, żeby zostało przeprowadzone ocieplenie stropodachu wentylowanego. Stropodach taki wyróżnia się przede wszystkim tym, że posiada wolną przestrzeń pomiędzy warstwą izolacji termicznej, a warstwą izolacji przeciw zawilgoceniu. W ten sposób możliwa jest stała cyrkulacja powietrza. W praktyce oznacza to, że bez najmniejszego problemu można zadbać również o to, by wszelka wilgoć jaka ewentualnie dostanie się pod stropodach, natychmiast była osuszana. Kwestie te przemiawiają za tym więc aby ocieplenie stropodachu wentylowanego zostało koniecznie wykonane jeśli nie chcemy potem niemiłych niespodzianek w naszym budynku.

Inwestorzy, dzięki temu pozbywają się bardzo uciążliwego kłopotu, polegającego na pojawianiu się pleśni lub zawilgocenia wewnątrz pomieszczenia. A osoby, które musiały się kiedykolwiek zmierzyć z tym problemem, doskonale wiedzą, że walka bywa naprawdę uciążliwa, czasem nawet z góry przegrana. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że stropodach wentylowany będzie musiał posiadać odpowiednią zawartość otworów. Nawet jeśli decydujemy się na zakładanie dachówki, to wśród nich także pojawiają się dachówki wentylacyjne. Jest to jak najbardziej potrzebne do uzyskania komfortu i zabezpieczenia przed niechcianą wilgocią. Nie trzeba wcale się martwić, że ktoś mieszka w domu jednorodzinnym na terenie, w którym kierunek wiatru bywa zmienny. Akurat ten czynnik w kwestii wentylacji stropodachu kompletnie nie ma znaczenia.

Ocieplenie stropodachu wentylowanego

Czasami bywa tak, że nowi mieszkańcy postanawiają dopiero zasiedlić budynek przeznaczony do remontu. Taki stropodach wentylowany już istnieje. Ale jeszcze pozostaje kwestia jego ocieplenia. Ocieplenie stropodachu wentylowanego i jego dobra izolacja jest rzeczą bardzo istotną. W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się nowoczesne rozwiązania. A do nich zalicza się bezwzględnie wdmuchiwanie granulatu na przykład wełny celulozowej o nazwie EKOFIBER. Można także zastosować granulat wełny mineralnej, lub styropian w tej samej postaci. Dzięki temu niewielkie kuleczki dotrą w najbardziej niedostępne miejsca i dokładnie docieplą stropodach. W przeciwieństwie do stałych surowców, takich jak styropian bądź wełna mineralna występująca w całości. Ocieplenie stropodachu wentylowanego przeprowadza się w taki sposób, aby otwory wentylacyjne koniecznie pozostały drożne. W innym przypadku dojdzie do niechcianego zawilgocenia domu jednorodzinnego.02 czerwca 2015
lista wpisów | poprzednia | następna


galeria stropodachy ocieplenie