Ocieplenie poddasza bez konieczności zdejmowania płyt g/k.

Każdy kto posiada dom, zapewne chciałby jak najbardziej obniżyć rachunki za ogrzewanie. Straty energii są niestety najbardziej dokuczliwie odczuwane w sezonie jesienno-zimowym. Powiększa się  wtedy różnica temperatur pomiędzy wnętrzem budynku a otoczeniem zewnętrznym. Ciepło niestety potrafi uciekać w różnych miejscach budynku, generując przez to straty energii sięgające nawet ponad 20%. Poddasze jest jednym z tych miejsc, przez które uciekać może znaczna ilość energii cieplnej. Dlatego warto wykonać porządne ocieplenie tego miejsca zwłaszcza, jeżeli posiadamy poddasze użytkowe, przeznaczając je na dodatkowe pomieszczenia mieszkalne.
Zapraszamy do wpisu, gdzie głównym tematem będzie ocieplenie poddasza.

Poprawność położenia izolacji termicznej

Niezwykle istotne jest prawidłowe wykonanie ocieplenia poddasza tak, aby wyeliminować straty cieplne. Mają na to wpływ w dużej mierze rodzaj oraz grubość stosowanego materiału izolacyjnego, jak również poprawność położonej izolacji. Poprawność i staranność w wykonaniu izolacji termicznej budynku ma istotne znaczenie w eliminowaniu mostków termicznych, które mogą powstawać w przypadku wadliwie położonej izolacji.

Wykonanie prac związanych ze skutecznym ociepleniem poddasza

wykonczenie po dociepleniu przez eko-izolacjeFirma Eko-izolacje od samego początku przywiązuje uwagę do poprawności położenia izolacji oraz do staranności przeprowadzenia całego procesu ocieplania poddasza. Praca dotycząca poprawy docieplenia polega na nawiercaniu specjalnych otworów w płycie gipsowo kartonowej, przez które wdmuchiwana jest izolacja. Warto jeszcze w tym miejscu wspomnieć, że bardzo często elementem poprzedzającym takie prace, jest badanie kamerą termowizyjną, dzięki której można już na wstępnym etapie określić, gdzie i z jakich powodów ucieka ciepło. Jest to niezwykle przydatna informacja, pozwalająca na podjęcie dalszych skutecznych działań, w celu wyeliminowania mostków termicznych i zapobiegnięciu w konsekwencji strat cieplnych. Otwory, które zostają specjalnie wycięte w płycie g/k, służą do wprowadzenia przez nie materiału izolacyjnego w przestrzeń na poddaszu. Ich ilość jest zależna od dostępnej przestrzeni która ma zostać wypełniona izolacją. Jest to metoda nieinwazyjna, gdyż dzięki nawierceniu otworów, nie jest konieczny demontaż całych płyt.

Wdmuchiwanie materiału izolacyjnego. Przebieg realizacji

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i rzetelnym podejściem do realizacji dbamy o to, aby całe otoczenie w którym pracujemy, zostało solidnie i profesjonalnie przygotowane. Dlatego na samym początku, przed przystąpieniem do docelowych prac związanych z wykonaniem otworów w płytach i wdmuchiwaniem izolacji u klienta, rozpoczynamy od solidnego zabezpieczenia pomieszczeń folią, a dopiero po przygotowaniu i zabezpieczeniu otoczenia wiercimy otwory, przez które wdmuchiwany jest materiał izolacyjny. W przypadku poddaszy a konkretnie skosów, stosowana jest tylko wełna celulozowa. Dzięki wdmuchiwaniu pod ciśnieniem, materiał jest rozprowadzany równomiernie i dochodzi do wszystkich trudno dostępnych miejsc.
Następny etap prac – zamknięcie otworów, nawierconych wcześniej w płytach.   Zobacz także – ocieplenie stropu wełną mineralną

Zalety wełny celulozowej

Wełna celulozowa jest materiałem posiadającym wiele przydatnych właściwości. Dlatego stosowanie wełny celulozowej w przypadku ocieplenia poddaszy i skosów na poddaszu ma swoje uzasadnienie.

Zastosowanie wełny celulozowej.

  • posiada lepszy współczynnik przenikalności cieplnej tj. 0,037;
  • dzięki temu że jest impregnowany solami boru zabezpiecza przed rozwojem grzybów i pleśni;
  • zabezpiecza przed różnego rodzaju gryzoniami, a co najważniejsze nie wchodzą tam kuny. Generalnie kuny nie lubią wełny celulozowej, materiał ten nie jest dla nich atrakcyjny tak, jak to ma miejsce chociażby w przypadku wełny mineralnej, w której lubią się wycierać a także drążyć kanały;
  • zabezpiecza przed wilgocią. Dzięki temu, że jej nie magazynuje i jest w stanie swobodnie sobie z nią poradzić. Dla przykładu celuloza na 1m3 jest w stanie przyjąć 10l wody a tradycyjna wełna tylko 1.
  • nie nagrzewa się tak jak tradycyjna wełna;
  • dociera do wszystkim zakamarków czyli tam, gdzie dochodzi powietrze, tam dotrze nasz materiał;
  • tworzy się jednolita warstwa izolacji bez łączeń, jak to ma miejsce przy tradycyjnych materiałach;
  • brak odpadów;

Kompleksowe podejście do realizacji – Co nas wyróżnia?

ocieplenie z wykończeniem eko-izolacjeDalsze czynności zależne są od tego, czy klient zamawia tylko usługę docieplenia, czy także dodatkowe wykończenie pomieszczenia. W przypadku samej usługi ocieplenia poddasza, realizacja usługi kończy się na etapie zakręcenia otworów. Jeżeli usługa zamawiana jest także z wykończeniem pod malowanie, to pomieszczenie przygotowujemy tak, że wystarczy jedynie pomalować ściany. Istnieje także możliwość wykonania usługi kompleksowo, czyli także wraz z pomalowaniem i przy tym wykonujemy ewentualne naprawy ubytków i pęknięć tak, że po opuszczeniu domu przez ekipę nie ma już żadnego śladu po wykonywanych pracach i można się cieszyć już prawidłowo ocieplonym poddaszem. Metoda, którą wykonujemy ocieplanie poddaszy dla klientów, jest metodą nieinwazyjną i nie wpływa mocno na codzienne życie w domu. Prace wykonujemy bardzo szybko, zachowując przy tym pełen profesjonalizm, a efekty są odczuwalne praktycznie od razu. Może się wydawać, że takie prace wiązać się będą z tzw. demolką w całym domu, a jednak wcale tak nie jest. Wyróżnia nas to, że zarówno solidnie zabezpieczamy pomieszczenie przed realizacją usługi, jak i po wszystkich wykonanych pracach solidnie sprzątamy i staramy się zostawić porządek. Sprawdź także – izolacja stropodachu

Ocieplenie poddasza – Zamykanie otworów technologicznych

Po wykonaniu prac związanych z wdmuchiwaniem materiału izolacyjnego, przystępujemy do zamykania otworów nawierconych wcześniej w płytach gipsowo-kartonowych. Kółko, które wywierciliśmy wcześniej przed przystąpieniem do wdmuchiwania izolacji, wykorzystamy do zamknięcia otworu.
Stosujemy 2 rodzaje materiałów – uniflott i gips szpachlowy, a  po każdej czynności gruntujemy. Na sam koniec pozostaje szlifowanie powierzchni.

Usuwanie starej izolacji

usuwanie starej wełnyJeżeli w Państwa domu znajduje się stara izolacja, powodująca problemy i nie spełniająca już swojego zadania, istnieje też możliwość usunięcia takiej starej izolacji na życzenie klienta. Oczywiście cały proces związany z usuwaniem starej izolacji przeprowadzamy również bez demontażu całej zabudowy. Tak samo jak podczas przygotowania do wdmuchiwania materiału izolacyjnego, szykujemy otwór, przez który usuwana jest stara wełna. Po tej czynności można od razu przystępować do prac izolacyjnych i zamknięcia podobnie jak w przypadku otworów do zasypu.

Ocieplenie poddasza – Solidność i rzetelność w realizacji

Nasze usługi wykonujemy raz a dobrze i na tyle, że nigdy nie wracamy drugi raz do tego samego domu. Dlatego, że już nie będzie takiej potrzeby, chyba że ktoś sam usunie izolację. Wracamy ponownie do klienta tylko wtedy, gdy klient nie zdecydował się na całość prac od razu. Tylko zamówił usługę obejmującą np. 1 lub 2 pokoje i wówczas powracamy do klienta, żeby dokończyć już całość. W przypadku gdy prace dotyczą kompleksowej termomodernizacji, do usługi dodajemy jednorazowe badanie kamerą termowizyjną. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wykonywanych badań termowizyjnych, prezentowanymi na naszej stronie w dziale Badania termowizyjne. W ciągu wielu lat naszej działalności, zaufało nam wiele firm i osób prywatnych, u których przeprowadziliśmy usługi związane z ocieplaniem poddaszy i wdmuchiwaniem izolacji.

Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Mamy nadzieję, że teraz temat pod tytułem ocieplenie poddasza, nie stanowi dla Ciebie już tajemnicy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Chętnie doradzimy i odpowiemy na ewentualne pytania związane z realizacją naszych usług.

Pozdrawiamy i życzymy ciepłych dni i nocy.

Call Now Button
Facebook Youtube